Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Šikmé vzepření budov Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je ing. Zdeněk Polýnek.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Šikmé vzepření budov Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je ing. Zdeněk Polýnek."— Transkript prezentace:

1 Šikmé vzepření budov Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je ing. Zdeněk Polýnek Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Charakteristika DUM Název školy a adresaStřední odborná škola Otrokovice, tř. T. Bati 1266, 76502 Otrokovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0445 /2 Autor Ing. Zdeněk Polýnek Označení DUMVY_32_INOVACE_SOSOTR-Ze-PB/3-SO-3/2 Název DUMŠikmé vzepření budov Stupeň a typ vzděláváníStředoškolské vzdělávání Kód oboru RVP36-67-H/01 Obor vzděláváníZedník Vyučovací předmětPřestavby budov Druh učebního materiáluVýukový materiál Cílová skupinaŽák, 17 – 18 let Anotace Výukový materiál je určený k výuce učitelem, případně jako materiál pro samostudium. Náplň: zajištění budov různé výšky šikmými vzpěrami Vybavení, pomůckyDataprojektor Klíčová slovaŠikmé vzpěry pro nižší domy, šikmé vzpěry pro vyšší budovy, zajištění rohu Datum21. 5. 2013

3 Šikmé vzepření budov Náplň výuky Šikmé vzpěry štítů budov pro nižší dům Šikmé vzpěry štítů pro vysoký dům Zajištění rohu

4 Šikmé vzpěry pro zajištění stability zdiva štítů pro nižší dům. Obr. 1 fošna strop svislé trámy kleštiny šikmé vzpěry - kulatina svislá podpora zarážka

5 Šikmé vzpěry pro nižší dům stropy svislé trámy kleštiny šikmé vzpěry podkladní trám skoba Obr. 2

6 Šikmé vzpěry pro zajištění stability zdiva štítů pro vysoký dům Obr. 4 skoby zajišťovací kolík kleštiny podélné ztužení vyztužovací prkno roznášecí fošny svislé trámy Obr. 3

7 Zajištění rohu Obr. 4 šikmé vzpěry

8 Podkladní trámy u šikmých vzpěr Podkladní trámy u šikmých vzpěr přenášejí svislé a šikmé zatížení a proto musíme znát únosnost podkladů na nichž stojí. Nesmějí být pod nimi dutiny, stlačitelná podložka nebo neúnosná zemina. Ke konstrukci se podpor a vzpěry těsně přitlačují klíny. Pro zmenšení namáhání na vzpěrnou pevnost se délka zkracuje kleštinami.

9 Kontrolní otázky: 1.Nakresli šikmou vzpěru pro nižší dům? 2.Nakresli šikmou vzpěru pro vysoký dům ? 3.Nakresli zajištění rohu ?

10 Seznam obrázků: Obr. 1: vl astní Obr. 2: vl astní Obr. 3: vl astní Obr. 4: vl astní

11 Seznam použité literatury: [1] Hájek Václav, Pozemní stavitelství pro 3. ročník SPŠ stavebních, Praha, 1980, SNTL

12 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Šikmé vzepření budov Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je ing. Zdeněk Polýnek."

Podobné prezentace


Reklamy Google