Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Charakteristika pokrmů ze zvěřiny. Nakládání a marinování masa. VY_32_INOVACE_TPP_559 Charakteristika pokrmů ze zvěřiny. Nakládání a marinování masa. VY_32_INOVACE_TPP_559.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Charakteristika pokrmů ze zvěřiny. Nakládání a marinování masa. VY_32_INOVACE_TPP_559 Charakteristika pokrmů ze zvěřiny. Nakládání a marinování masa. VY_32_INOVACE_TPP_559."— Transkript prezentace:

1 Charakteristika pokrmů ze zvěřiny. Nakládání a marinování masa. VY_32_INOVACE_TPP_559 Charakteristika pokrmů ze zvěřiny. Nakládání a marinování masa. VY_32_INOVACE_TPP_559

2 Úprava zvěřiny před přípravou pokrmů. Chuť zvěřiny ovlivňuje nejen druh zvěře, ale i doba, kdy byla zvěř ulovena, způsob odležení masa před přípravou pokrmů a samotné zpracování a úprava konkrétního masa. Základním pravidlem pro úpravu zvěřiny je, že ji nezpracováváme čerstvou, ale necháme ji dostatečně odležet. Kromě toho ji protahujeme nebo obalujeme slaninou, nakládáme do marinád a bohatě ji kořeníme. Pokud maso dusíme nebo pečeme, používáme k podlévání marinádu. Máme-li maso ze starších (odrostlejších) kusů zvěřiny, vždy je nakládáme do octa a zeleniny, případně vína. Další možností, jak maso před úpravou ošetřit, je polít ho rozehřátým máslem, které pak použijeme k pečení.

3 Úprava zvěřiny před přípravou pokrmů. Marinování – maso marinujeme v podmáslí nebo kyselém mléce. Musí být v tekutině, kterou denně vyměňujeme, zcela ponořené. Nakládání - maso nakládáme do octa a zeleniny. Nejprve svaříme vodu s octem (množství řídíme podle chuti a následné úpravy), přidáme 4-6 zrnek pepře, 2-3 zrnka nového koření, 2-3 zrnka jalovce, 1-2 bobkové listy, případně i trochu tymiánu. Maso dáme na pekáč, posypeme na kolečka nakrájenou cibulí, karotkou, petrželí a kouskem na proužky nakrájeného celeru. Zalijeme prochladlým vývarem a přiklopíme. Dáme do chladna a maso během marinování obracíme. Divočejší chuti dosáhneme, když do masa vetřeme roztlučená zrnka jalovce. Jemné a pikantní chuti zvěřině dodáme, pokud přidáme do marinády víno, a to jak bílé, tak červené.

4 Úprava zvěřiny před přípravou pokrmů. Protýkání zvěřiny Slaninu nakrájíme na nudličky, úzkým nožem protýkáme zvěřinu slaninou, lze použít i protýkací jehlu, protýkané maso je šťavnatější

5 Otázky pro žáky. 1.Co ovlivnuje chuť zvěřiny: 2.Jaké je základní pravidlo úpravu zvěřiny: 3.Jak jinak využijeme marinádu: 4.Jakým způsobem upravujeme maso starších kusů: 5.Popiš nakládání zvěřiny: 6.Jak budeš protýkat zvěřinu a čím:

6 Použité zdroje. http://www.nasevyziva.cz/sekce- zverina/clanek-uprava-zveriny-pred-pripravou- pokrmu-407.html Obrázky k tématu - http://www.cuketka.cz/?p=11029cuketka http://www.cuketka.cz/?p=11029cuketka Staženo dne – 31.08.2012


Stáhnout ppt "Charakteristika pokrmů ze zvěřiny. Nakládání a marinování masa. VY_32_INOVACE_TPP_559 Charakteristika pokrmů ze zvěřiny. Nakládání a marinování masa. VY_32_INOVACE_TPP_559."

Podobné prezentace


Reklamy Google