Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

WORD Vkládání obrázků. Pokud potřebujete doplnit své dokumenty o obrázky, není to pro Word žádný problém. Tyto obrázky můžete libovolně vkládat do dokumentu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "WORD Vkládání obrázků. Pokud potřebujete doplnit své dokumenty o obrázky, není to pro Word žádný problém. Tyto obrázky můžete libovolně vkládat do dokumentu."— Transkript prezentace:

1 WORD Vkládání obrázků

2 Pokud potřebujete doplnit své dokumenty o obrázky, není to pro Word žádný problém. Tyto obrázky můžete libovolně vkládat do dokumentu i do záhlaví a zápatí, což se vám může hodit při tvorbě např. firemních tiskopisů. Je třeba si ale též uvědomit, že obrázky mohou někdy zabírat poměrně dost místa a objem dokumentů, co se týká paměti takto narůstá. Např. vložením obrázku ve formátu *.bmp, se může velikost souboru Wordu zvětšit až 100x, což poznáte zejména pří odesílání těchto dokumentů e-mailem. Doporučuji vám tedy používat komprimované formáty obrázků (s příponou - jpg, gif ) místo neztrátových (např. bmp, raw ap.) - při běžných rozměrech fotek na obrazovce lidské oko stejně žádný rozdíl nezaznamená.

3 Jak vložit vlastní obrázek do dokumentu Pomocí volby z hlavního menu Vložit - Obrázek - Ze souboru. Volbu Ze souboru použijete v případě, že chcete vložit váš obrázek (nebo fotografii), uložený na disku ve vašem počítači, nebo na síti. Po vložení obrázku, nebo později klikem myši na jeho ploše, můžete pomocí zobrazených hraničních bodů upravit jeho velikost podle svých představ. Mimo vlastního obrázku můžete vkládat i Kliparty (obrázky jež jsou standardní součástí instalace Wordu), nebo pokud jste spojeni se skenerem, či fotoaparátem - je možné přijmout a vkládat soubory přímo z těchto zařízení.

4 Kliparty Kliparty jsou součástí standardní instalace Wordu. Většinou jsou to malé obrázky charakterizující schématicky základní děje a činnosti ve společnosti. Prohlédnete si je volbou z hlavního menu Vložit - Obrázek - Klipart. V pravé části pracovní plochy se vám zobrazí Podokno úloh, kde v rozbalovacím poli Očekávané výsledky označte Kliparty. Pak stiskněte tlačítko Hledat a Word by vám v tomto podokně měl nabídnout dostupné soubory. K vložení souboru (Klipartu) stačí na něj poklepat myší. Jak nastavit vlastnosti obrázků a Klipartů Obrázek označte kliknutím myší (levým tlačítkem). Pomocí volby z hlavního menu Formát - Obrázek (nebo pomocí kontextové nabídky vyvolané klikem pravého tlačítka myši na obrázku a volbou - Formát obrázku) vyvoláme dialogové okno s nastavením všech jeho vlastností.

5 Dialog obsahuje několik karet: Barvy a čáry - nastavení ohraničení. Velikost - nastavení rozměrů obrázku Pozice - určuje jak bude obrázek obtékán, zda bude text přes obrázek ap. Obrázek - oříznutí, nastavení jasu a kontrastu Web - zde můžete zadat alternativní text (pro web). V případě, že zvolíte pozici obrázku na pozadí - "Za textem" (text bude viditelný přes obrázek), vyzkoušejte na kartě "Obrázek" upravit jas a kontrast obrázku tak, aby text byl dobře čitelný.


Stáhnout ppt "WORD Vkládání obrázků. Pokud potřebujete doplnit své dokumenty o obrázky, není to pro Word žádný problém. Tyto obrázky můžete libovolně vkládat do dokumentu."

Podobné prezentace


Reklamy Google