Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

DŘEVĚNÉ PODLAHY Kontrola TDI INZ 2009/2010 Kristýna Francová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "DŘEVĚNÉ PODLAHY Kontrola TDI INZ 2009/2010 Kristýna Francová."— Transkript prezentace:

1 DŘEVĚNÉ PODLAHY Kontrola TDI INZ 2009/2010 Kristýna Francová

2 Rozdělení dřevěných podlah  Dle typu nášlapné vrstvy:  prkenné: palubové, řemenové a fošnové  parketové: vlysové, lamelové, tabulové a panelové  Dle způsobu přibíjení nášlapné vrstvy:  přibíjené/šroubované k roštu (tzv. polštáře),  lepené,  volně kladené.  Dle finální úpravy:  lakované,  voskované,  olejované.

3 Stavební připravenost  Montáž dřevěných podlah by měla být jednou z posledních činností na stavbě:  Po zhotovení všech malířských, truhlářských a instalačních prací.  Hotová okna a dveře.  Relativní vlhkost vzduchu v místnosti pro užívání by měla být 50 – 60 %.  Optimální teplota v místnosti je 20 ˚C. Teplota nesmí klesnout pod 15 ˚C.

4 Kontrola kvality dílců  Dle normy se dílce dodávají s obsahem vlhkosti 9 % ± 2 % a s touto vlhkostí by také měly být pokládány.  Kvalita dílců:  rozměr,  barva,  praskliny a suky,  povrchová úprava.

5 Připravenost podkladu  Rovinnost podkladu ±2 mm na 2 m délky. Jinak prohýbání podlahy.  Maximální vlhkost podkladu 2,5 %.  Povrch čistý, bezprašný.  Podkladní vrstva se dělá v předstihu 4-6 týdnů. Lze vyrovnat samonivelační stěrkou.

6 Pokládka  Klademe ve směru dopadu světla, zpravidla zleva doprava.  Kolem obvodových stěn dilatační mezera 10 až 20 mm, u zárubní a prahů zatmelená mezera 3 až 5 mm.

7 Kontrola jakosti  Rovina a vodorovnost povrchu podlahy.  Přípustná odchylka 2 mm se měří dvoumetrovou latí a měrnými klínky vždy čtyřmi směry a to dvakrát podélně a dvakrát úhlopříčně.  Spáry mezi jednotlivými díly se připouštějí do 0,2 mm.  Hladkost povrchu.  Posunem ruky po podlaze nebo měrnými lístky.  Přesah větší než 0,2 mm se musí opravit.  Připevnění k povrchu u lepených podlahovin se zjistí poklepem.  V místě, kde se ozývá dutý zvuk, bude podlaha méně odolná.

8 Kontrola jakosti  Kontroluji, zda lak nezatekl mezi dílce a ty se neslepily. Podlaha by pak nemohla „pracovat“.  Vzhled podlahy se posuzuje z výšky 160 cm.  Tmelení vad nesmí být výrazně znatelné.  Pastovaný a lakovaný povrch se zjistí dotykem rukou.  Povrch podlahy musí vzhledově odpovídat příslušné třídě.


Stáhnout ppt "DŘEVĚNÉ PODLAHY Kontrola TDI INZ 2009/2010 Kristýna Francová."

Podobné prezentace


Reklamy Google