Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

POZEMNÍ STAVITELSTVÍ III cvičení. Rohové razítko na každé části projektu usnadňuje orientaci.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "POZEMNÍ STAVITELSTVÍ III cvičení. Rohové razítko na každé části projektu usnadňuje orientaci."— Transkript prezentace:

1 POZEMNÍ STAVITELSTVÍ III cvičení

2 Rohové razítko na každé části projektu usnadňuje orientaci.

3 1.NP měř. 1:50

4 SLEPÁ MATRICE (zákadní hladina stavebního půdorysu) Matrice je první informace o stavebním řešení stavby. Slepá matrice slouží pro orientaci spolupracujících specialistů. Projektant stavby takovým způsobem zadává podklady pro řešení kompletačních prací, instalací i vnitřního vybavení. K dokumentaci obyčejně přikládá stavební řešení. PŮDORYS PŘÍZEMÍ

5 PŮDORYS PATRA SLEPOU MATRICI doplňte požadovanými parametry prostředí. Číslo místnosti a světlou výšku a plochu Teplotu místnosti Vlhkost vnitřního vzduchu Základní koty, úroveň podlaží.

6 Běžné podlaží měř. 1:50

7 Plochá střecha do 5 o atika vpusť atika hřeben úžlabí

8 Plochá střecha do 5 o Odvodnění – minimálně dvěmi vpustěmi uvnitř půdorysu. Omezit umístění vpustí u OP. Skladba: –Izolace proti vodě –Izolace tepelná polystyrén –Spádová vrstva –Konstrukce stropu Doporučení: Zjednodušit dělení střechy na prosté obdélníky s jednou výškou u atiky.

9 Pro určení spádů volte % Všechny charakteristické řezy seřaďte podle velikosti. Nejmenší vzdálenost od atiky je určující, bude mít největší spád (max 5 0 =8%). Výška skladby u atiky bude vždy stejná (y=8%.x 1 Spád z= y.100/ x 2 y y x1x1 x2x2 z% 8%

10 Střechy dvouplášťové Duplicitní konstrukce stropní z trapézů, panelů betonových, nebo dřevěných. Pro vynášení střešní roviny se často používají dřevěné nebo ocelové vazníky. Ideální pro větrané konstrukce. Odvedení srážek uprostřed žlabem, nebo přes atiku.

11 Šikmá střecha 20-45 o Sedlová, valbová, pultová

12 Šikmá střecha 20-45 o DOPORUČENÍ: Zjednodušovací podmínky: A) Stejné spády střešních rovin (stejné vzdálenosti latí). B) Jedna úroveň okapů. C) Komíny uprostřed půdorysu D) Přesah římsy volit tak aby došlo ke zjednodušení střešní vazby.

13 Šikmá střecha 20-45 o Nejlépe vyhovuje pro střešní krytinu Taškovou z pálených a betonových prvků kladených na latě. Šablonovou z kovových a plastových prvků Drážkovanou z plechových pásů spojovaných na drážku.

14 Šikmá střecha 20-45 o Nosnou konstrukci obvykle tvoří dřevěný, tesařsky vázaný krov. Pro obytná podkrovní se s úspěchem používá HAMBÁLKOVÁ soustava. Pro technická podkroví je vhodná VAZNICOVÁ soustava.

15 ŘEZ OBJEKTEM

16 Řez A-A měř. 1:100

17 POHLEDY SLEPOU MATRICI doplňte odkazy na povrchové úpravy, odkazy na oplechování, otevírání oken. Barevné řešení.

18 Severní pohled 1:100

19 Východní pohled měř. 1:100

20 DETAIL OBVODOVÉHO PLÁŠTĚ

21 Dřevěný obklad se zateplením

22 DETAIL OKNA

23 Eurookno Doplňte co chybí : hlavní koty, kotvení, parapet …….

24 Triviální počty – ROZMĚRY OKEN V ZÁVISLOSTI NA TEPLOTĚ

25 Vstup do bytového domu 1

26 Vstup do bytového domu 2

27 Příklad vstupu do RD popis viz TZP


Stáhnout ppt "POZEMNÍ STAVITELSTVÍ III cvičení. Rohové razítko na každé části projektu usnadňuje orientaci."

Podobné prezentace


Reklamy Google