Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Stavitelství 4 Betonové stropy Přednáší ing Jan Mareček Ph.D. LPA311/1.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Stavitelství 4 Betonové stropy Přednáší ing Jan Mareček Ph.D. LPA311/1."— Transkript prezentace:

1 Stavitelství 4 Betonové stropy Přednáší ing Jan Mareček Ph.D. LPA311/1

2 Rohové razítko na každé části projektu usnadňuje orientaci.

3 Skladba výkresu Výkresová částPopisové pole Legendy Výpisy prvků

4 Betonové stropní konstrukce Dokumentace se zpracovává podle norem pro jednotlivé specializace částí staveb. Projektová dokumentace se obvykle zpracovává podle profesí na : Stavební částČSN Konstrukční částČSN EN ISO 4172 Zdravotechniku UT Elektroinstalaci

5 Betonové stropní konstrukce Rozdělení podle provádění na stropy : –Monolitické do bednění: Plného Ztraceného –Montované –Spřažené –Kombinované

6 Betonové stropní konstrukce Monolitické stropy se betonují do bednění –Dokumentaci budeme kreslit jako pohled dolu na skladbu stropních desek, trámů a průvlaků. –Stejně budeme kreslit ztracené bednění v technologii Porotherm. Montované stropy se montují jeřáby. –Dokumentaci budeme kreslit jako pohled na ložnou spáru stropní konstrukce, na kterou v pohledu zakreslíme konečnou polohu stropních panelů, trámů a průvlaků.

7 1.NP měř. 1:50 Slepou matrici upravíme tak aby na výkresu zůstaly jen nosné stěny určené pro uložení stropní konstrukce.

8 Příklad výkresu tvaru ( bednění) Pro betonovou konstrukci se připraví převážně dřevěné bednění podle zadaného tvaru

9 Ztracené bednění Technologie Porotherm používá pro bednění stropu nosných trámků POT a keramických vložek MIAKO.

10 Příklad výkresu skladby stropu v technologii Porotherm

11

12 Ztužení stropní konstrukce

13 Sklopený řez a skladba prvků

14 Věnec

15

16 Stropní konstrukce porotherm První nosník na zdi?

17 Tabulka prvků

18 Technická zpráva Popis stropní konstrukce musí odpovídat výkresové části a rozpočtu konstrukce. Doporučuji se seznámit s popisem stropní konstrukce popsané v agregovaných položkách ceníku.

19 Rozpočet Díl:4Vodorovné konstrukce 1Strop z vložek Porotherm, tl.19 cm, OVN 62,5 cm Výška stropu 19 cm, osová vzdálenost nosníků 62,5 cm. 2Strop z vložek Porotherm, tl. 23 cm, OVN 62,5 cm Výška stropu 23 cm, osová vzdálenost nosníků 62,5 cm. 3Strop z vložek Porotherm, tl. 27 cm, OVN 50 cm m2 Výška stropu 27 cm, osová vzdálenost nosníků 50 cm.

20 Rozpočet Díl:4Vodorovné konstrukce 7Stropy Velox, tl cm, B 20 (C 16/20) Strop Velox je tvořen stropními prvky Velox, výztuží Trigon, vybetonováním vzniklých žeber a nadbetonávkou v tl. 5 cm. V položce jsou zakalkulovány náklady na podpěrnou konstrukci včetně její demontáže a pomocné lešení. 8Stropy Velox, tl cm, B 20 (C 16/20) Velox, výztuž Trigon, rozpon 5,9 m Stropní konstrukce s podhledem vytvořeným z truhlíků z prefabrikovaných prvků Velox výšky 170 mm, s nadbetonovanou deskou tloušťky 50 mm.

21 Montované ŽB stropy PSII Cvičení

22 Pro konstrukci z betonových panelů potřebujeme sortiment výrobků jako je Katalog z roku 1960

23 Nabídka prefa z roku 2007 Katalog prvků

24

25 Předpjaté panely SPIROL

26 Doporučené rozměry panelů SPIROL

27 Prostup stropem SPIROL

28 Prostup stropem

29 Výkres sestavy dílců ČSN EN ISO

30 Věnec v úrovni stropu Třmínek E6 a 0,4m Podélná výztuž V10 4 prof V10 + Tř E6 a 0,4m strop zdivo

31 Připomínky, doporučení, chyby PSII Cvičení 1

32

33 Příklad cvičení

34 Omyly

35 Pokud se výkres skladby stropu kreslí jako pohled na konstrukci stopu (do bednění) je nesmyslné zakreslování svislé konstrukce o patro výše. Pokud dodržíme kreslení podle normy nemůžeme vidět obrysy vložek a trámů plnou čarou a překlady ve stěně čárkovaně. Pokud zakreslujeme do skladby konstrukce spodní stěnu, nemůžeme ji kreslit silně a nesmí nám zde chybět překlady. Překlady jsou součástí svislých konstrukcí. Proto by výkres skladby měl být podobný jako šalovací výkres – pohled do bednění. U spřažených stropů se jedná o bednění. Chybí překlad Věnec je spojen s dobetonávko u Chybí překlad

36 Místo pro věnec


Stáhnout ppt "Stavitelství 4 Betonové stropy Přednáší ing Jan Mareček Ph.D. LPA311/1."

Podobné prezentace


Reklamy Google