Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mgr. Richard Horký.  esenciální aminokyseliny jsou nutnou součástí stravy, tělo si je neumí vytvořit samo  neesenciální aminokyseliny si organismus.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mgr. Richard Horký.  esenciální aminokyseliny jsou nutnou součástí stravy, tělo si je neumí vytvořit samo  neesenciální aminokyseliny si organismus."— Transkript prezentace:

1 Mgr. Richard Horký

2  esenciální aminokyseliny jsou nutnou součástí stravy, tělo si je neumí vytvořit samo  neesenciální aminokyseliny si organismus vytvoří sám histidin isoleucin leucin lysin methionin a cystein fenylalanin a tyrosin threonin tryptofan valin

3  Glycin Gly (G)  Alanin Ala (A)  Valin Val (V)  Leucin Leu (L)  Isoleucin Ile (I)

4  Kyselina asparagová Asp (D)  Asparagin Asn (N)  Kyselina glutamová Glu (E)  Glutamin Gln (Q)

5  Arginin Arg (R)  Lysin Lys (K)

6  Histidin His (H)  Fenylalanin Phe (F)  Serin Ser (S)  Threonin Thr (T)  Tyrozin Tyr (Y)  Tryptofan Trp (W)

7  Methionin Met (M)  Cystein Cys (C)  Prolin Pro (P)

8  Arginin – na svalovou hmotu, zlepšuje mužskou plodnost (nikoliv sexuální výkonnost)  Kysenina asparagová - asparagin především jako "nosič" draslíku a hořčíku  Fenylalanin - k tvorbě neurotransmiterů (přenašečů nervového vzruchu)  Karnitin - "spalovač tuku"

9  Wikimedia [online]. [cit ]. Dostupné z:                      chemsketch


Stáhnout ppt "Mgr. Richard Horký.  esenciální aminokyseliny jsou nutnou součástí stravy, tělo si je neumí vytvořit samo  neesenciální aminokyseliny si organismus."

Podobné prezentace


Reklamy Google