Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Hlasitost zvuku, hluk a ochrana před ním. Co budu na konci hodiny znát? ● Poznám novou fyzikální veličinu hladina intenzity zvuku ● Naučím se bezpečnou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Hlasitost zvuku, hluk a ochrana před ním. Co budu na konci hodiny znát? ● Poznám novou fyzikální veličinu hladina intenzity zvuku ● Naučím se bezpečnou."— Transkript prezentace:

1 Hlasitost zvuku, hluk a ochrana před ním

2 Co budu na konci hodiny znát? ● Poznám novou fyzikální veličinu hladina intenzity zvuku ● Naučím se bezpečnou a nebezpečnou hladinu zvuku

3 Co je to hlasitost zvuku? ● Hlasitost zvuku je energie zvuku, kterou člověk vnímá. Závisí na sluchové citlivosti člověka, výkonu zdroje a na vzdálenosti ucha od zdroje.

4 Jaká jednotka popisuje energii zvuku? ● Energii zvuku popisuje fyzikální veličina hladina intenzity zvuku. Její jednotka je 1 dB (decibel).

5 Co je to hluk? ● Hluk je zvuk, který vyvolává nepříjemné pocity.

6 Jaká je ochrana před hlukem? ● Ochrana před hlukem – Odstranění nebo úprava kmitajících předmětů – Zvuková izolace – Chrániče sluchu – Zvětšování vzdálenosti od zdroje hluku


Stáhnout ppt "Hlasitost zvuku, hluk a ochrana před ním. Co budu na konci hodiny znát? ● Poznám novou fyzikální veličinu hladina intenzity zvuku ● Naučím se bezpečnou."

Podobné prezentace


Reklamy Google