Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový materiál vytvořený v rámci projektu „EU peníze školám“  Škola: Střední škola právní – Právní akademie, s.r.o.  Typ šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový materiál vytvořený v rámci projektu „EU peníze školám“  Škola: Střední škola právní – Právní akademie, s.r.o.  Typ šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění."— Transkript prezentace:

1 Výukový materiál vytvořený v rámci projektu „EU peníze školám“  Škola: Střední škola právní – Právní akademie, s.r.o.  Typ šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT  Projekt: CZ.1.07/1.5.00/34.0236  Tematická oblast: Člověk a ochrana zdraví  Autor: Ing. Iveta Kubistová  Téma: Hluk na pracovišti  Číslo materiálu: VY_32_INOVACE_OZ_09_HLUK NA PRACOVISTI  Datum tvorby: 12.8.2013  Anotace: materiál určen k procvičení ekologické problematiky  Klíčová slova: hluk, zvuk, měření zvuků

2

3 Definice hluku  Hluk je zvuk, který má na člověka nepříjemný, rušivý nebo škodlivý účinek.

4  Nebezpečí hluku spočívá v tom, že působí na lidský organismus skrytě a soustavně.  Negativní účinky hluku se kumulují.

5 Úloha:  V jakých jednotkách se měří hladina hluku?  Hladina hluku se měří v decibelech (dB).  V jakých jednotkách se měří kmitočet?  Kmitočet se měří v hertzech (Hz).

6 Příklady zvuků a hluků:  hluk měření hluk měření

7 Zdroje:  Hluk: měření zvuků. [online]. [cit. 2013-08-11]. Dostupné z: http://www.converter.cz/tabulky/hluk.htm  Josef Koubek: „Personální práce v malých a středních firmách“, Grada, Praha 2011, 4. vydání, ISBN: 978-80-247-3823-9  Vlastní zdroje autorky  Galerie Klipart


Stáhnout ppt "Výukový materiál vytvořený v rámci projektu „EU peníze školám“  Škola: Střední škola právní – Právní akademie, s.r.o.  Typ šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění."

Podobné prezentace


Reklamy Google