Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Odraz světla na rovinném zrcadle. Co budu na konci hodiny znát? ● Poznám význam pojmů rovinné zrcadlo, kolmice dopadu, rovina dopadu, úhel dopadu, úhel.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Odraz světla na rovinném zrcadle. Co budu na konci hodiny znát? ● Poznám význam pojmů rovinné zrcadlo, kolmice dopadu, rovina dopadu, úhel dopadu, úhel."— Transkript prezentace:

1 Odraz světla na rovinném zrcadle

2 Co budu na konci hodiny znát? ● Poznám význam pojmů rovinné zrcadlo, kolmice dopadu, rovina dopadu, úhel dopadu, úhel odrazu. ● Naučím se zákon odrazu.

3 Co je to rovinné zrcadlo? ● Rovinné zrcadlo je takové zrcadlo, které odráží téměř všechno dopadající světlo a vytváří nezkreslený obraz. Vznikne pokovováním jedné strany skleněné tabule.

4 Jaký je zákon odrazu? ● Zákon odrazu: – úhel odrazu se rovná úhlu dopadu. Odražený paprsek zůstává v rovině dopadu. ● Předmět, který pozorujeme pomocí rovinného zrcadla musí být osvětlen.

5 Úhel dopadu-úhel, který svírá dopadající paprsek s kolmicí dopadu Úhel odrazu-úhel, který svírá odražený paprsek s kolmicí dopadu

6 Jaký je obraz vzniklý pomocí rovinného zrcadla? ● Obraz vzniklý pomocí rovinného zrcadla je: – zdánlivý, – stejně veliký, – vzpřímený a stranově, převrácený, – vzniká ve stejné vzdálenosti, v jaké je předmět před zrcadlem.


Stáhnout ppt "Odraz světla na rovinném zrcadle. Co budu na konci hodiny znát? ● Poznám význam pojmů rovinné zrcadlo, kolmice dopadu, rovina dopadu, úhel dopadu, úhel."

Podobné prezentace


Reklamy Google