Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

EVROPA Španělsko III2-Z7-III-03. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "EVROPA Španělsko III2-Z7-III-03. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."— Transkript prezentace:

1 EVROPA Španělsko III2-Z7-III-03

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk a příroda. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s atlasem a využití informací z učebnice. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě na interaktivní tabuli.

3 Španělsko je stát ležící na Pyrenejském poloostrově. Na západě hraničí s Portugalskem, na severovýchodě s Andorrou a Francií a na jihu s Gibraltarem; španělské severoafrické državy Ceuta a Melilla mají pozemní hranici s Marokem. Ke Španělskému království patří i Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu a Baleáry ve Středozemním moři. Součástí Španělska je i katalánské město Llívia, které je zcela obklopeno územím Francie.státPyrenejském poloostrověPortugalskemAndorrouFranciíGibraltaremšpanělské severoafrické državyCeutaMelillaMarokemKanárské ostrovyAtlantském oceánuBaleáryStředozemním mořikatalánskéměstoLlíviaFrancie Španělsko je parlamentní monarchií, členem Evropské unie, NATO a dalších organizací. Podle demokratické ústavy z roku 1978 je v celé zemi úředním jazykem španělština (kastilština); další jazyky jsou uznávány jako úřední jednotlivými autonomními společenstvími.parlamentní monarchiíEvropské unieNATO1978španělština (kastilština)autonomními společenstvími Rozloha : 505 000 čtverečných km Počet obyvatel : 46 700 000

4 Španělsko - poloha - mapa

5 Obrázky ze Španělska

6 Otázky a úkoly : 1.Které známé souostroví patří ke Španělsku? 2.Co je to korrida? 3.Jaké státní zřízení je ve Španělsku a jak se jmenuje hlava státu? 4.Znáš nějaký slavný španělský fotbalový klub či dokonce jeho hráče? 5.Jaký problém má Baskicko?

7 Zdroje : -Jednotlivé obrázky dostupné z odkazů : http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/83/EU_location_ESP.p ng/800px-EU_location_ESP.png http://www.pocasi-spanelsko.ic.cz/images/spanelsko.jpg http://i.idnes.cz/08/062/gal/TOM23ce77_lloretdemar_2.jpg http://www.last-minute-spanielsko.sk/wp-content/uploads/2010/05/spanielsko- 01.jpg http://www.celysvet.cz/fotky/spanelsko_1.jpg


Stáhnout ppt "EVROPA Španělsko III2-Z7-III-03. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."

Podobné prezentace


Reklamy Google