Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Lektvary Pro 1.ročník. Obsah 1.-Lektvary měnící velikost- zmenšovací a zvětšovací dryák 1.-Lektvary měnící velikost- zmenšovací a zvětšovací dryák 2.Základní.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Lektvary Pro 1.ročník. Obsah 1.-Lektvary měnící velikost- zmenšovací a zvětšovací dryák 1.-Lektvary měnící velikost- zmenšovací a zvětšovací dryák 2.Základní."— Transkript prezentace:

1 Lektvary Pro 1.ročník

2 Obsah 1.-Lektvary měnící velikost- zmenšovací a zvětšovací dryák 1.-Lektvary měnící velikost- zmenšovací a zvětšovací dryák 2.Základní lektvar na léčení vředů 2.Základní lektvar na léčení vředů 3.Uklidňující lektvar 3.Uklidňující lektvar 4.Povzbuzující neboli zrychlovací lektvar 4.Povzbuzující neboli zrychlovací lektvar 5.Protahující lektvar 5.Protahující lektvar 6.Lektvar slunce budící 6.Lektvar slunce budící

3 1.Zmenšovací dryák 1.Zmenšovací dryák Přísady: sedmikráskové kořeny, Scvrklofík, krysí slezina, housenky, šťáva z pijavic Příprava: Do kotlíku postupně přidáme pár kapek šťávy z pijavic, nařezané housenky, jednu krysí slezinu, oloupaný Scvrklofík a najemno nakrájené sedmikráskové kořeny. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme LR asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme. Přísady: sedmikráskové kořeny, Scvrklofík, krysí slezina, housenky, šťáva z pijavic Příprava: Do kotlíku postupně přidáme pár kapek šťávy z pijavic, nařezané housenky, jednu krysí slezinu, oloupaný Scvrklofík a najemno nakrájené sedmikráskové kořeny. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme LR asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme. Efekt: Zmenšuje do desetinásobku původní velikosti Efekt: Zmenšuje do desetinásobku původní velikosti

4 Zvětšovací dryák Zvětšovací dryák Přísady: sedmikráskové kořeny, Scvrklofík, krysí slezina, housenky, šťáva z pijavic Příprava: Do kotlíku postupně vhodíme najemno nakrájené sedmikráskové kořeny, oloupaný Scvrklofík, jednu krysí slezinu, nařezané housenky a pár kapek šťávy z pijavic. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme LR asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme. Efekt: Zvětšuje do trojnásobku původní velikosti. Přísady: sedmikráskové kořeny, Scvrklofík, krysí slezina, housenky, šťáva z pijavic Příprava: Do kotlíku postupně vhodíme najemno nakrájené sedmikráskové kořeny, oloupaný Scvrklofík, jednu krysí slezinu, nařezané housenky a pár kapek šťávy z pijavic. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme LR asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme. Efekt: Zvětšuje do trojnásobku původní velikosti.

5 Přísady: sušené kopřivy, hlemýždi, dikobrazí ostny, drcené hadí zuby Příprava: Necháme rozvařit 200g sušených kopřiv, přidáme podušené hlemýždě a rozdrcené hadí zuby. Poté LR odstavíme z ohně a přidáme tři dikobrazí ostny. Pozor na správnou hmotnost kopřiv a na přidávání ostnů až po odstavení z ohně. Efekt: LR léčící vředy, jeden z nejjednodušších. Přísady: sušené kopřivy, hlemýždi, dikobrazí ostny, drcené hadí zuby Příprava: Necháme rozvařit 200g sušených kopřiv, přidáme podušené hlemýždě a rozdrcené hadí zuby. Poté LR odstavíme z ohně a přidáme tři dikobrazí ostny. Pozor na správnou hmotnost kopřiv a na přidávání ostnů až po odstavení z ohně. Efekt: LR léčící vředy, jeden z nejjednodušších.

6 Potřebné suroviny: 2 drápy netopýra, 2 unce meduňky, kostní moučka z prasete bradavičnatého, nálev z 5 let vyluhované mišpule Potřebné suroviny: 2 drápy netopýra, 2 unce meduňky, kostní moučka z prasete bradavičnatého, nálev z 5 let vyluhované mišpule Příprava: do připraveného kotlíku číslo dva dáme nejdříve nálev z mišpule, necháme provařit a přidáme kostní moučku z prasete bradavičnatého. Obě ingredience mícháme až do vzpěnění. Pěníme přesně pět minut – po této době dochází ke změně barvy lektvaru na brčálově zelenou. Do nápoje pomalu a zdůrazňuji pro jistotu ještě jednou, že velice pomalu vsypáváme meduňku, protože pokud zrychlíme, lektvar se může zdrcnout a je pak vhodný akorát tak pro dekoraci žabince do rybníka! Po meduňce přidáme drápy netopýra, které před tím necháme dva dny na měsíčním světle. Vše pak povaříme deset minut a lektvar je na světě :) Příprava: do připraveného kotlíku číslo dva dáme nejdříve nálev z mišpule, necháme provařit a přidáme kostní moučku z prasete bradavičnatého. Obě ingredience mícháme až do vzpěnění. Pěníme přesně pět minut – po této době dochází ke změně barvy lektvaru na brčálově zelenou. Do nápoje pomalu a zdůrazňuji pro jistotu ještě jednou, že velice pomalu vsypáváme meduňku, protože pokud zrychlíme, lektvar se může zdrcnout a je pak vhodný akorát tak pro dekoraci žabince do rybníka! Po meduňce přidáme drápy netopýra, které před tím necháme dva dny na měsíčním světle. Vše pak povaříme deset minut a lektvar je na světě :)

7 Tento lektvar se připravuje podobně jako lektvar uklidňující. Místo meduňky se ale dává americký ženšen (nazývaný též všehoj) a jak už jsem dnes jednou říkal, míhá se opačným postupem než předchozí lektvar :) Tento lektvar se připravuje podobně jako lektvar uklidňující. Místo meduňky se ale dává americký ženšen (nazývaný též všehoj) a jak už jsem dnes jednou říkal, míhá se opačným postupem než předchozí lektvar :)

8 Potřebné suroviny: dvě unce rebarbory, tři chlupy z Kerbera, ranní rosa - 1/2 litru - nasbíraná během noci ze 4. na 5. 6, na zahuštění trus měsíčníka - nevím- trus je pokus - radí to jedna kamarádka, tak to vyzkoušíme :) Potřebné suroviny: dvě unce rebarbory, tři chlupy z Kerbera, ranní rosa - 1/2 litru - nasbíraná během noci ze 4. na 5. 6, na zahuštění trus měsíčníka - nevím- trus je pokus - radí to jedna kamarádka, tak to vyzkoušíme :) Příprava: Do kotlíku č. 2 nalijeme nejdříve rosu, povaříme a přidáme pečlivě naňahňanou rebarboru. Rebarboru pak dusíme až ji dodusíme a přidáme Kerberovy chlupy. Ty nám lektvar trochu zakalí, protože Kerberos je z podsvětí dost špinavý a dochované zprávy o jeho koupání dosud nebyly nalezeny. Nakonec přidáme ten zázračný kamarádčin trus - tedy pardon měsíčníkův -kamarádko, velmi se omlouvám! A vše vaříme čtvrt hodiny na mírném ohni. Příprava: Do kotlíku č. 2 nalijeme nejdříve rosu, povaříme a přidáme pečlivě naňahňanou rebarboru. Rebarboru pak dusíme až ji dodusíme a přidáme Kerberovy chlupy. Ty nám lektvar trochu zakalí, protože Kerberos je z podsvětí dost špinavý a dochované zprávy o jeho koupání dosud nebyly nalezeny. Nakonec přidáme ten zázračný kamarádčin trus - tedy pardon měsíčníkův -kamarádko, velmi se omlouvám! A vše vaříme čtvrt hodiny na mírném ohni.

9 Potřebné suroviny: 2 dcl slunečnicového oleje, 4 krovky ze slunéčka sedmitečného, 8 uhlíků z ohně pořádaného při slavnosti slunovratu a prach setřený z číslice 6 na slunečních hodinách. K zahuštění pak také trus měsíčníka usušený na přímém slunci. Příprava: do kotlíku č. 2 nalijeme slunečnicový olej, přidáme nejdříve dvě krovky ze slunéčka a čtyři uhlíky. Vše to necháme osmahnout, zasypeme prachem ze šestky a promícháme. Tím nám vznikne pěna do které vždy po minutě hážeme na střídačku krovky a uhlíky (uhlíky po dvou, aby byl zachován poměr). Nakonec to zahustíme trusem, ale pozor, ne moc - směs musí být tak akorát mazlavá, aby nám nekapala z věcí... Tak to by bylo a teď to musíme nechat čtrnáct dnů odležet! Potřebné suroviny: 2 dcl slunečnicového oleje, 4 krovky ze slunéčka sedmitečného, 8 uhlíků z ohně pořádaného při slavnosti slunovratu a prach setřený z číslice 6 na slunečních hodinách. K zahuštění pak také trus měsíčníka usušený na přímém slunci. Příprava: do kotlíku č. 2 nalijeme slunečnicový olej, přidáme nejdříve dvě krovky ze slunéčka a čtyři uhlíky. Vše to necháme osmahnout, zasypeme prachem ze šestky a promícháme. Tím nám vznikne pěna do které vždy po minutě hážeme na střídačku krovky a uhlíky (uhlíky po dvou, aby byl zachován poměr). Nakonec to zahustíme trusem, ale pozor, ne moc - směs musí být tak akorát mazlavá, aby nám nekapala z věcí... Tak to by bylo a teď to musíme nechat čtrnáct dnů odležet!


Stáhnout ppt "Lektvary Pro 1.ročník. Obsah 1.-Lektvary měnící velikost- zmenšovací a zvětšovací dryák 1.-Lektvary měnící velikost- zmenšovací a zvětšovací dryák 2.Základní."

Podobné prezentace


Reklamy Google