Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Není –li uvedeno jinak, je tento.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Není –li uvedeno jinak, je tento."— Transkript prezentace:

1 Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován Mgr. Evou Majlišovou Výrazy : číselné a s proměnnou (opakování)

2 – k = – 3. y a V = – A = 76 G - 65 H - 76 Pomoz mi roztřídit tyto zápisy: Čím se zápisy liší ? Jak se jednotlivé zápisy nazývají? Jsou to rovnice, číselné výrazy, výrazy s proměnnou.

3 Určete hodnotu těchto číselných výrazů (5 + 63) : 4 56 – ( 45 : 9) – : : 6 81 :

4 Můžeme určit hodnotu výrazu s proměnnou? 33 + X Jak se nazývá tento výraz? Jak se nazývá písmeno x? Proč proměnná? Ano, musíme znát čísla, která dosazujeme za proměnnou. Urči hodnotu tohoto výrazu jestliže x Є { 6, 7, 23, 85, 21} Jak se nazývá {6, 7, 23, 85, 21}? = obor proměnné Obor proměnné – množina čísel, která dosazujeme za proměnnou.

5 Jak nazýváme výrazy? 34 + a 78 - x 36 : součet rozdíl podíl součin Jinak nelze výrazy pojmenovat? Ano, podle počtu členů. Co je členem výrazu? Člen výrazu – každý sčítanec v součtu a menšenec, menšitel v rozdílu. Pojmenuj výrazy pomocí počtu členů: 34 + s – 6 45 – h – k 23. C + 30 : 6 – g : D + 43 – : : 9 Trojčlen Pětičlen Čtyřčlen Dvojčlen Trojčlen dvojčlen

6 Ústní shrnutí celé hodiny. Co si odnášíš z dnešní hodiny? Domácí úkol: Urči hodnotu výrazu: – (43 – ) 45 + x : (64 : 4) je-li xЄ { 17, 51, 102}


Stáhnout ppt "Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Není –li uvedeno jinak, je tento."

Podobné prezentace


Reklamy Google