Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Projekt Anglicky v odborných předmětech, CZ.1.07/1.3.09/

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Projekt Anglicky v odborných předmětech, CZ.1.07/1.3.09/"— Transkript prezentace:

1 Projekt Anglicky v odborných předmětech, CZ.1.07/1.3.09/04.0002
Anglicky v odborných předmětech "Support of teaching technical subjects in English“ Výukový program: Strojírenská technologie Název programu: Druhy mechanických spojení Vypracoval: Ing. Elena Nová Projekt Anglicky v odborných předmětech, CZ.1.07/1.3.09/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

2 Druhy mechanických spojení

3 Druhy mechanických spojení
Rozdělení spojení

4 Druhy mechanických spojení
Důležité spoje: Tvarové spoje Třecí spoje Předepjaté spoje Spoje s materiá- lovým stykem

5 Druhy mechanických spojení
1. Tvarová spojení mohou být vytvořena: Těsnými pery Drážkovanými hřídely a náboji Lícovanými šrouby Kolíky Čepy Nýty

6 Druhy mechanických spojení
Tvarové spoje - kolíkové, čepové Kolík kuželový s vnitřním závitem Pružný kolík Čep s hlavou a otvorem pro závlačku Čep válcový s drážkami pro pojistné kroužky (Segerovky)

7 Druhy mechanických spojení
2. Silová spojení –spojení třením Svěrné /tlakové/spoje Kuželové spoje Šroubové spoje Spoje třecí spojkou  a)Tlakový spoj hřídele s nábojem: b) spoj součásti průchozím šroubem, zatížený silou kolmou k ose šroubu

8 Druhy mechanických spojení
3. Předepjatá /kombinovaná/tvarová spojení: jedná se o kombinaci některých výše uvedených způsobů spojení. Spoje čelním ozubením Kuželové spoje s úsečovými pery Zvláštním případem tohoto druhu je spojení pomocí klínu.

9 Druhy mechanických spojení
Spojení s materiálovým stykem –kohezními a adhezními silami jsou svarová pájená lepená Spoj s materiálovým stykem a)přídavný materiál stejného charakteru a pevnosti jako základní materiál spojovaných částí – svařování b)přídavný materiál jiného charakteru a menší pevnosti než základní materiál spojovaných částí – pájení, lepení.

10 Přelož:

11 Odpověz na otázky: 1. Jaké máme druhy mechanických spojení- základní rozdělení. 2. Zařaď tato spojení: Šroubová spojení Spojení těsnými pery Spoje čelním ozubením 3. Je to obrázek svěrného spojení?

12 Použitá literatura kripta_tkp/sekce/04.htm h%C5%99%C3%ADdele_s_n%C3%A1bojem#Tva rov.C3.A1_spojen.C3.AD_h.C5.99.C3.ADdele_ s_n.C3.A1bojem


Stáhnout ppt "Projekt Anglicky v odborných předmětech, CZ.1.07/1.3.09/"

Podobné prezentace


Reklamy Google