Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

METODICKÝ LIST V úvodu se postupně objevují měkké slabiky. Žáci si je nahlas opakují. Doplňte správné slabiky: žáci se postupně stří- dají u tabule a.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "METODICKÝ LIST V úvodu se postupně objevují měkké slabiky. Žáci si je nahlas opakují. Doplňte správné slabiky: žáci se postupně stří- dají u tabule a."— Transkript prezentace:

1

2 METODICKÝ LIST V úvodu se postupně objevují měkké slabiky. Žáci si je nahlas opakují. Doplňte správné slabiky: žáci se postupně stří- dají u tabule a zapisují správné slabiky z nabídky v kolečku, slabiky neodpovídají sloupcům. Mohou pracovat i na předem natištěný papír. Co rádi jíme: žáci nahrazují obrázky slovem tak, aby v nich zazněly měkké slabiky. U obrázku s brambůrky je chyták- čipsy- po kliknutí se objeví správná verze. Hádanky: po hádance při kliknutí odpověď, dále ještě doplňující otázka, při kliknutí odpověď. U há- hub se houby samy otáčí. Klikáme jen o pro odpověď. Závěr: shrnutí k přečtení.

3 M ĚKKÉ SLABIKY PAMATUJETE SI JE? žiši čiři ciji ti ni di

4 DOPLŇTE SPRÁVNÉ SLABIKY DI NITI ______voká ______ cho sil _____ ce ______vák ______ tě kla _____ vo ______ kot Ja _____ čka ky _____ ce

5 C O RÁDI JÍME? O DPOVÍDEJTE TAK, ABY JSTE ŘÍKALI MĚKKÉ SLABIKY LIČI

6 RÝŽI

7 KAŠI

8 ŘÍZEČKY

9 VAJÍČKA

10 ČIPSY CHIPSY

11 HÁ DAN K Y Padá peří, padá z nebe, jak se třpytí a jak zebe! Kdybys na to peří dých, roztálo by. Je to …………. SNÍH Zakroužkujte m ěkké slabiky.

12 Kdo ve vzduchu pořád stříhá a ještě nic nepřestřihl? VLAŠTOVKA Kolik bylo v hádance měkkých slabik? Kdo ve vzduchu pořád stříhá a ještě nic nepřestřihl?

13 Vystrč hlavu, hošíčku! Šup, a už je v košíčku. Co to je? HOUBA Víte, jak se jmenují? HŘIB KOZÁK BEDLA VYSOKÁ KŘEMENÁČ OSIKOVÝ HOLUBINKA MANDLOVÁ

14 NEZAPOMEŇTE Po měkkých souhláskách píšeme I. ž š č ř ž c j ď ť ň

15 Citace Obrázky: Dostupné z otevřené galerie [www.cmis.cz/dum/] dne 5.3.2012 Text hádanka Sníh, Jiří Žáček, Čítanka pro 3. ročník nakladatelství Nová škola, v roce 2004, str. 89 Text hádanka Houba, Jiří Žáček, Čítanka pro 3. ročník, nakladatelství Nová škola, v roce 2004, str. 163


Stáhnout ppt "METODICKÝ LIST V úvodu se postupně objevují měkké slabiky. Žáci si je nahlas opakují. Doplňte správné slabiky: žáci se postupně stří- dají u tabule a."

Podobné prezentace


Reklamy Google