Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

METODICKÝ LIST DOPLŇ VĚTY- žákům vytiskneme PL a doplňují vhodná slova do vět. Někdo píše n tabuli, ostatní do listu. Po kliknutí se objeví řešení.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "METODICKÝ LIST DOPLŇ VĚTY- žákům vytiskneme PL a doplňují vhodná slova do vět. Někdo píše n tabuli, ostatní do listu. Po kliknutí se objeví řešení."— Transkript prezentace:

1

2

3 METODICKÝ LIST DOPLŇ VĚTY- žákům vytiskneme PL a doplňují vhodná slova do vět. Někdo píše n tabuli, ostatní do listu. Po kliknutí se objeví řešení. UHODNI NÁZEV- žáci hádají pohádky podle obrázků, po kliknutí se objeví název. NAJDEŠ CHYBY?- žáci hledají v textu chybná slova, po kliknutí řešení. KOLIK POHÁDKOVÝCH…- postupně se po kliknutí objevují 4 písmena, žáci hádají názvy pohádkových postav nebo kouz. Předmětů. Mohou psát v časovém limitu na papír.

4 ZNÁTE DOBŘE POHÁDKY?

5 DOPLŇ VĚTY 1. Došel až k zámku, který byl zarostlý... 2. … a … přišli k perníkové chaloupce. 3. „Nastěnku chci....!“ 4. Mach a Šebestová vzali … a vyslovili svoje přání. 5. Princezna se píchla … a usnula na sto let. 6. Položil ubrousek na stůl a řekl: „...!“

6 ŘEŠENÍ 1.Došel až k zámku, který byl zarostlý šípkovým keřem. 2.Jeníček a Mařenka přišli k perníkové chaloupce. 3.„Nastěnku chci za ženu!“ 4.Mach a Šebestová vzali kouzelné sluchátko a vyslovili svoje přání. 5.Princezna se píchla do prstu a usnula na sto let. 6.Položil ubrousek na stůl a řekl: „ Ubrousku, prostři se!“

7 U HODNI NÁZEV TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU

8 POHÁDKY Z MECHU A KAPRADÍ

9 TŘI MALÁ PRASÁTKA

10 SHREK

11 O PRINCEZNĚ JASNĚNCE A LÉTAJÍCÍM ŠEVCI

12 NAJDEŠ CHYBY? Křemílek a Votlemílek lehli a spali až do jara. Šípková Růženka se píchla do nosu a rázem plakala. Jeníček a vlk došli až k medové chaloupce, která byla celá ze šišek. Vlk snědl televizi a lehnul si místo ní do postele. Popelka utíkala ze zámku a ztratila peněženku.

13 KOLIK POHÁDKOVÝCH POSTAV NEBO PŘEDMĚTŮ DOKÁŽEŠ VYMYSLET NA PÍSMENO V PZ J ÚKOL NA KONEC

14 Citace Obrázky: Dostupné z [www.cmis.cz/dum/] dne 7.4.2012


Stáhnout ppt "METODICKÝ LIST DOPLŇ VĚTY- žákům vytiskneme PL a doplňují vhodná slova do vět. Někdo píše n tabuli, ostatní do listu. Po kliknutí se objeví řešení."

Podobné prezentace


Reklamy Google