Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

METODICKÝ LIST OZVĚNA- žáci čtou motivační básničku, na kterou navazuje další úkol. V něm žákům připomeneme, že ozvěna opakuje vždy konec slov. Můžeme.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "METODICKÝ LIST OZVĚNA- žáci čtou motivační básničku, na kterou navazuje další úkol. V něm žákům připomeneme, že ozvěna opakuje vždy konec slov. Můžeme."— Transkript prezentace:

1

2

3 METODICKÝ LIST OZVĚNA- žáci čtou motivační básničku, na kterou navazuje další úkol. V něm žákům připomeneme, že ozvěna opakuje vždy konec slov. Můžeme si ji předvést, učitel mluví, žáci jsou ozvěna. Potom hledáme v otázkách. HODINKOVÉ HÁDANKY- úkol začíná motivační básničkou, poté se vždy objeví hádanka a po kliknutí řešení. Je dobré, připravit si papírové hodiny, jeden žák na nich zkusí nastavit správný čas a po kliknutí zkontrolujeme s tabulí. ŘÍMSKÁ ČÍSLA- na závěr motiv. básnička se zadáním. Žáci pracují na papír, po kliknutí se objeví řešení.

4 ZÁBAVNÉ ČTENÍ

5 OZVĚNA Může za to asi vzduch- ozvěna má špatný sluch! Když má slova opakuje, začátek vždy přeskakuje. Když chci z louky pampelišku, nabízí mi v pytli lišku, a když trhám tulipány, posílá hned na mne pány!

6 ZAHRAJTE SI NA OZVĚNU A DOPLŇTE ODPOVĚDI! 0 Máte rádi pohádky? 0 Bude brzy sobota? 0 Mlsáte sladkosti? 0 Čeho má nejvíc krteček? 0 Dostáváte poznámky? 0 Kdopak nosí ponožky? 0 Kdo si sedl na pařízek? 0 Máte doma pavučinky? 0 Co hřeje víc než bačkůrky? P Ř IPOME Ň TE SI, CO D Ě LÁ OZV Ě NA? hádky bota známky teček nožky řízek činky kůrky kosti

7 HODINKOVÉ HÁDANKY POZNÁTE, O JAKÝ ČAS SE JEDNÁ? Na dvanáctce ručka velká, malá přímo na trojce. Tohle učí učitelka snad už děti ve školce.

8 Před chvílí už bylo půl, nachystejte proto stůl. Když si ruce podají, k obědu nás svolají.

9 Do postele leháte přesně o půl deváté, osm hodin máte spát. Kdy můžete nejdřív vstát?

10 A NA ZÁVĚR: ŘÍMSKÉ ČÍSLICE V Římě místo číslic mají jenom samá písmena. Každý ví, co znamenají, když jsou někde napsaná. Rozluštěte nápisy tak, že čísla nahradíte římskými číslicemi. Potom celý nápis hravě přečtete.

11 I = 1 C=100 V= 5 D=500 X=10 M=1000 L=50 Příklad: F 1 10= FIX 1000 E 50= MED 50 5 1= LVI 500 Ů 1000= 500 Á 1000 A= 100 5 1 K= 50 1 500 É= Š 1000 U 500 50 A= DŮM DÁMA CVIK LIDÉ ŠMUDLA

12 Citace: Text Ozvěna, Zuzana Pospíšilová, Hádanky a hříčky nejen se slovíčky, str.65, nakladatelství Portál r. 2006 Text Hodinové hádanky, Zuzana Pospíšilová, Hádanky a hříčky nejen se slovíčky, str. 93, nakladatelství Portál r. 2006 Text Římské číslice, Zuzana Pospíšilová, Hádanky a hříčky nejen se slovíčky,str.16, nakladatelství Portál r. 2006 Obrázky: dostupné z otevřené galerie [www.cmis.cz/dum/] dne 1.4.2012


Stáhnout ppt "METODICKÝ LIST OZVĚNA- žáci čtou motivační básničku, na kterou navazuje další úkol. V něm žákům připomeneme, že ozvěna opakuje vždy konec slov. Můžeme."

Podobné prezentace


Reklamy Google