Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

NEJPRVE SI PŘEČTĚTE POZORNĚ TEXT Výlet na kolech.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "NEJPRVE SI PŘEČTĚTE POZORNĚ TEXT Výlet na kolech."— Transkript prezentace:

1

2 NEJPRVE SI PŘEČTĚTE POZORNĚ TEXT Výlet na kolech

3 Naše rodina ráda cestuje. Jezdíme na výlety do přírody, navštěvujeme hrady a zámky, muzea a různé výstavy. Je nás pět: máma, táta, já a Honza, můj mladší bratr. Ten nejraději jezdí vlakem, ale líbí se mu i v autě. To se vždycky dívá z okna a vykřikuje: „Jé, podívejte se, zajíc.“ A za chvíli zase: „Tamhle jsou bažanti a u lesa se pasou klokani.“ Je s ním legrace, někdy vidí to, co ani vidět nemůže. Jednou v srpnu byla hezká neděle a tatínek navrhl, že si tentokrát všichni vyjedeme na kolech. Já dostal nové horské kolo k vánocům, Honzík má malé kolo po mně a tatínek s maminkou mají svá stará kola, která dobře jezdí. Vyjeli jsme brzy ráno, když byl ještě chládek. Nebe bylo bez mraků a dobře jsme tušili, že bude teplý slunný den.

4 „ To je krásně,!“ řekla babička, právě když jsme šlapali do velkého kopce. „ To vůbec není krásně, pořád šlapeme do kopce a mě už bolí nohy,“ povídal Honzík skoro s pláčem. Za chvíli jsme odbočili a lesní cestu, sesedli z kola a sedli jsme si do trávy. Maminka rozbalila svačinu, která nám všem chutnala. Po odpočinku jsme zase nasedli do auta a pokračovali v cestě. Chtěli jsme dojet k babičce, která má chaloupku v malé vesnici. To se nám nakonec povedlo. Byli jsme tak unavení, že jsme po obědě u babičky usnuli. Dlouho jsem spát ale nemohli, čekala nás zpáteční cesta domů. Brzy jsme začali přemýšlet, kam se na kolech podíváme příští neděli.

5 ODPOVĚZTE NA OTÁZKY:  Jezdí Honza raději vlakem nebo autem?  Kdo dostal nové kolo k vánocům?  Který den vyrazili na kola?  Znáte nějaké hrady nebo zámky? Honzík v neděli

6 Co se v povídce nemohlo stát?  Kolik bylo členů rodiny?  Co nemohl Honzík vidět u lesa?  Opravdu s nimi babička jela na kolech?  Kam nasedli po odpočinku?

7 Najděte v textu slova začínající na: hhr- hhrady kko- kkolech, kolo, kola, kopce

8 METODICKÝ LIST Učitel postupuje dle pokynů v prezentaci, doporučuji předem vytisknout text. Žáci čtou z tabule, poté plní úkoly z listu, kontrola opět z tabule. Je na uvážení učitele, jakou formu zvolí.

9 Citace: Text: Text: Dyslexie, Marie Černá, Iva Strnadová, nakl. Fragment 2006, str. 58 Úkoly: Dyslexie, Marie Černá, Iva Strnadová, nakl. Fragment 2006, str. 60 Obrázky dle pořadí v DUM: 1.Dostupný z http://www.webyshopping.sk/obchod_homedir/data/876/obrazky/transeo411Ll ight.blue.jpg dne 18.11. 2012 http://www.webyshopping.sk/obchod_homedir/data/876/obrazky/transeo411Ll ight.blue.jpg dne 18.11 2.Dostupný z http://www.zamky-hrady.cz/1/img/lednice_let.jpg dne 18.11. 2012http://www.zamky-hrady.cz/1/img/lednice_let.jpg dne 18.11 3.Dostupný z http://turistickyatlas.cz/galery/krivoklat.jpg dne 18.11. 2012http://turistickyatlas.cz/galery/krivoklat.jpg dne 18.11 4.Dostupný z http://www.dalli.cz/files/detske-obrazky/babicka600.jpg dne 18.11. 2012http://www.dalli.cz/files/detske-obrazky/babicka600.jpg dne 18.11 5.Dostupný z http://kennebecestuary.org/wp-content/uploads/2012/04/Family- Biking.jpg dne 18.11. 2012http://kennebecestuary.org/wp-content/uploads/2012/04/Family- Biking.jpg dne 18.11


Stáhnout ppt "NEJPRVE SI PŘEČTĚTE POZORNĚ TEXT Výlet na kolech."

Podobné prezentace


Reklamy Google