Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace O Vojtovi Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace O Vojtovi Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP."— Transkript prezentace:

1 Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace O Vojtovi Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován Mgr. Kateřinou Různarovou Zdroj materiálu www.obrazky.cz, Svět průřezových témat pro 1. stupeň ZŠ, PRAHA: Raabe.www.obrazky.cz

2 O Vojtovi Vojta otevřel oči, posadil se na postel. „Bože, to už je zase ráno, zase musím vstávat?“ Z kuchyně něco zavonělo až do pokoje. To budou maminčiny koblížky. Vojta je měl rád s meruňkovou marmeládou. „Určitě budou dneska s rybízovou,“ pomyslel si. V kuchyni už všichni u stolu, pojídalo koblihy s meruňkovou marmeládou a zapíjeli je kakaem. „Dáš si Vojto kakao?“ ptá se maminka poté, co se Vojta uvelebil vedle brášky Filipa. „Nedám, je horké a musel bych ho foukat.“ Maminka s tatínkem se na sebe podívali, pokrčili rameny a věděli, že to dnes bude s Vojtou složité. „Co kdybychom dnes něco společně podnikli, co si vyjet zalyžovat?“ navrhla po chvíli maminka. Vojta seděl jako zařezaný, v duchu už si představoval všechny nástrahy. „To zase bude nekonečné šplhání do kopce, fronta u vleku, Filip se zase bude vytahovat, jak už lyžuje. „Cestou zpátky si někde dáme dobrou večeři, uděláme si hezký den, nedala se maminka. „Stejně nebudou mít svíčkovou, „ vyhrkl Vojta tentokrát nahlas. „A v televizi dávají skvělý film.“ Rodičům už docházela trpělivost.

3 Pracovní list s úkoly 1)Přečteme si úryvek z příběhu o Vojtovi. 2)Odpovězte na otázky: Jaké koblihy má Vojta rád?, Kdo seděl u stolu v kuchyni?, Seděl Vojta u stolu vedle maminky?, Co umí Filip lépe lyžovat nebo sáňkovat? 3)Vojta byl stále s něčím nespokojen. Vyhledej v textu věty, které to říkají. 4)Jak se říká takovému člověku, který je pořád nespokojen, kterému se pořád něco nelíbí? 5)Kdy ty jsi byl naposledy s něčím nespokojen? Měl jsi k tomu opravdu důvod? 6)Vyhledej v textu věty jednoduché a podtrhni alespoň dvě červeně. Souvětí podtrhni zeleně. 7)Přečti věty tázací. Vyber si větu oznamovací a změň ji na rozkazovací. 8)Napiš slova nadřazená, podřazená 9)Označ pravopisné chyby a zdůvodni: Vojta se posadyl, z kuchyne něco zavomělo, maminčíny koblížki, vojta a filip, rodyče seděli 10) Vyber si 1 souvětí a pečlivě ho přepiš


Stáhnout ppt "Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace O Vojtovi Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP."

Podobné prezentace


Reklamy Google