Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Úvaha II Zpracovala: Mgr. Martina Kadlčková Duben 2013 Výukový materiál je určen pro žáky 8. ročníku. Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Úvaha II Zpracovala: Mgr. Martina Kadlčková Duben 2013 Výukový materiál je určen pro žáky 8. ročníku. Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací."— Transkript prezentace:

1 Úvaha II Zpracovala: Mgr. Martina Kadlčková Duben 2013 Výukový materiál je určen pro žáky 8. ročníku. Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Český jazyk – Sloh Výukový materiál slouží jako příprava k psaní úvahy. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martina Kadlčková. Tvorba materiálu je financována z ESF a státního rozpočtu ČR.

2 Učitel 1. Kdo je učitel? Vysvětli svými slovy. 2. Vyhledej ve SSČ slovo učitel. 3. Jakým slovním druhem je zadané slovo? 4. Které mluvnické kategorie můžeme u tohoto slova určit?

3 5. Co je náplní práce učitele?

4 6. Jaké vlastnosti a schopnosti by měl mít ideální učitel?

5 7. Liší se „běžný“ učitel nějak od třídního učitele?

6 8. Co Tě napadne, když se řekne slovo učitel?

7 9. Úvaha: Jaký bych byl učitel?

8 Zdroje KRAUSOVÁ, Z. – TERŠOVÁ, R.: Český jazyk 8. 1 vyd. Plzeň: Nakladatelství Fraus ISBN STYBLÍK, V. – ČECHOVÁ, M. – HAUSER, P. – HOŠNOVÁ, E.: Český jazyk pro 9. ročník základní školy a odpovídající ročník víceletých gymnázií. 3. vyd. Praha: SPN STYBLÍK, V. – ČECHOVÁ, M. – HAUSER, P. – HOŠNOVÁ, E.: Český jazyk pro 8. ročník základní školy a odpovídající ročník víceletých gymnázií. 3. vyd. Praha: SPN ISBN ISBN [cit , autor: Mosborne01 ]http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ashs-teacher-and-students.jpgMosborne01 [cit , autor:Evan ]http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Maggie_Allen,_teacher_( ).jpgE [cit , autor: Hidrafil ]http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Saladeaula_itapevi.jpg Hidrafil

9 Zdroje [cit , autor:Webmaster-chx]http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ch-x_Bild_2.JPG


Stáhnout ppt "Úvaha II Zpracovala: Mgr. Martina Kadlčková Duben 2013 Výukový materiál je určen pro žáky 8. ročníku. Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací."

Podobné prezentace


Reklamy Google