Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

JAZYKOVÉ ROZBORY ( + PRACOVNÍ LIST) ÚKOLY 1. Urči, zda je věta : jednoduchá / souvětí (VJ/S), u S počet vět 2. Nadepiš slovní druhy 3. Podtrhni a nadepiš.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "JAZYKOVÉ ROZBORY ( + PRACOVNÍ LIST) ÚKOLY 1. Urči, zda je věta : jednoduchá / souvětí (VJ/S), u S počet vět 2. Nadepiš slovní druhy 3. Podtrhni a nadepiš."— Transkript prezentace:

1 JAZYKOVÉ ROZBORY ( + PRACOVNÍ LIST) ÚKOLY 1. Urči, zda je věta : jednoduchá / souvětí (VJ/S), u S počet vět 2. Nadepiš slovní druhy 3. Podtrhni a nadepiš ZSD (podmět a přísudek) 4. Nadepiš rozvíjející větné členy

2 JAZYKOVÉ ROZBORY 1) souvětí, 2 věty ( 1.H,2.V ) Na zemi uviděl Pepík mravence, jak zmateně pobíhal mezi stébly 2 1 vysoké trávy.

3 JAZYKOVÉ ROZBORY Pum Př Po Pt( 4.p) 1) Na zemi uviděl Pepík mravence, Puz Př Pum jak zmateně pobíhal mezi stébly Pks Pkn vysoké trávy.

4 JAZYKOVÉ ROZBORY 2) souvětí, 2 věty ( 1.H, 2.V ) Odpoledne jsme se vypravili na blízký hrad, který je nejstarší zbořenou pevností v našem kraji.

5 JAZYKOVÉ ROZBORY Puč Př Pks 2) Odpoledne jsme se vypravili na blízký Pum Po Př Pks Pks hrad, který je nejstarší zbořenou Pt(7.p) Pks Pkn pevností v našem kraji.

6 JAZYKOVÉ ROZBORY 3) souvětí, 2 věty ( 1.H, 2.V ) Maminka zavolala na malou holčičku, protože se na nové houpačce ze dřeva houpala nebezpečně a vysoko.

7 JAZYKOVÉ ROZBORY Po Př Pks Pt(4.p) 3) Maminka zavolala na malou holčičku, Pks Pum Pkn protože se na nové houpačce ze dřeva Př Puz Puz houpala nebezpečně a vysoko.

8 Digitální učební materiál: Autor: Mgr.Petra Adamčíková Stupeň a typ vzdělávání: 2.stupeň ZŠ Ročník: šestý Předmět: český jazyk Počet vyuč.hodin: 1 Škola : ZŠ a MŠ L.Kuby 48, České Budějovice Vytvořeno: srpen 2011 Druh uč.materiálu – prezentace –Microsoft PowerPoint-výklad a procvičování Školní rok 2011/12 a dále Registrační číslo: 7_I_18_Čj

9 Zdroje Krausová,Z., Teršová,R.,Český jazyk 6 učebnice pro základní školy a víceletá gymnázia 1.vydání.Plzeň:Nakladatelství Fraus, s. ISBN Styblík,V., Čechová,M., Hauser,P., Hošnová,E.,Český jazyk pro 6.ročník základní školy a pro odpovídající ročník víceletých gymnázií 2.vydání.Praha: SPN, s.ISBN Seifertová,A.,Cvičebnice k učebnicím českého jazyka pro 6.-9.ročník ZŠ 2.vydání.Hájek Studio BLUG s


Stáhnout ppt "JAZYKOVÉ ROZBORY ( + PRACOVNÍ LIST) ÚKOLY 1. Urči, zda je věta : jednoduchá / souvětí (VJ/S), u S počet vět 2. Nadepiš slovní druhy 3. Podtrhni a nadepiš."

Podobné prezentace


Reklamy Google