Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Bankovní soustava Petr Machala. Která z uvedených institucí je peněžní ústav a která ne? směnárna tiskárna spořitelna zastavárna záložna banka pojišťovna.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Bankovní soustava Petr Machala. Která z uvedených institucí je peněžní ústav a která ne? směnárna tiskárna spořitelna zastavárna záložna banka pojišťovna."— Transkript prezentace:

1 Bankovní soustava Petr Machala

2 Která z uvedených institucí je peněžní ústav a která ne? směnárna tiskárna spořitelna zastavárna záložna banka pojišťovna pošta bazar směnárna

3 banky vznikly ze zlatnických firem bohatí si k nim schovávali zlato začali půjčovat na úrok – dosahovali zisku K čemu slouží banky?

4 nejstarší banky v 15. stol. v Janově, Benátkách, Florencii, Augsburku… velký boom v 19. stol. – spojeno s průmyslovou revolucí Kde vznikaly první bankovní domy? Kdy nastal velký boom?

5 Víte jaký je smysl a účel bankovního sektoru?

6 Centrální banka: zřizovaná vládou – na vládě nezávislá řídí peněžní oběh ve státě nabídku peněz, podmínky poskytování úvěrů, dozírá na činnost bank provádí finanční operace vlády vydává bankovky guvernér: Ing. Miroslav Singer PhD.

7 Vykonávají 3 typy operací: Aktivní (poskytování úvěrů) Pasivní (přijímání vkladů) Zprostředkovatelské (převody peněz) Jaký typ operací banky poskytují?

8 přijímání vkladů poskytování úvěrů platební styk (tuzemský, zahraniční) operace s cennými papíry převody peněz a další bankovní činnosti (poradenství, informace, úschova cenností aj.) Jaké produkty banky nabízejí?

9 Jak dlouho mohou žít domácnosti na dluh? Jaká hrozba může nastat?

10 Jak těžké je získat úvěr? Na co si dát pozor?

11 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Bankovní soustava Petr Machala. Která z uvedených institucí je peněžní ústav a která ne? směnárna tiskárna spořitelna zastavárna záložna banka pojišťovna."

Podobné prezentace


Reklamy Google