Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

,,Konceptové umění je předně umění, jehož hlavním materiálem jsou myšlenky a koncepty, stejně jako například materiálem hudby jsou zvuky.‘‘ Touhou konceptuálního.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: ",,Konceptové umění je předně umění, jehož hlavním materiálem jsou myšlenky a koncepty, stejně jako například materiálem hudby jsou zvuky.‘‘ Touhou konceptuálního."— Transkript prezentace:

1

2 ,,Konceptové umění je předně umění, jehož hlavním materiálem jsou myšlenky a koncepty, stejně jako například materiálem hudby jsou zvuky.‘‘ Touhou konceptuálního umění bylo demystifikovat proces tvorby uměleckého díla a povznést umělce i diváka nad umělecký trh. Touhou konceptuálního umění bylo demystifikovat proces tvorby uměleckého díla a povznést umělce i diváka nad umělecký trh. Harry FLYNT

3 Konceptuálnímu umění patří přelom 60. a 70. let. Vrcholem je pak polovina let sedmdesátých. Velká část konceptuálního umění má podobu filmů, scénářů, dokumentů, video nahrávek, psaných návrhů, map, instalací, fotografií, fotografických souborů nebo dokonce matematických vzorců. Velká část konceptuálního umění má podobu filmů, scénářů, dokumentů, video nahrávek, psaných návrhů, map, instalací, fotografií, fotografických souborů nebo dokonce matematických vzorců.

4 54 J. Beuys, Stádo

5 55 P.Manzoni, Umělcovo hovno č. 066

6 Představitelé: Piero MANZONI Joseph KOSUTH Joseph BEUYS Sol LeWITT Šusaku ARAKAWA Michael CRAIG-MARTIN aj.


Stáhnout ppt ",,Konceptové umění je předně umění, jehož hlavním materiálem jsou myšlenky a koncepty, stejně jako například materiálem hudby jsou zvuky.‘‘ Touhou konceptuálního."

Podobné prezentace


Reklamy Google