Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor: Michelle Malá a Nela Doláková Pop-art. In: Pop-art [online]. 2013 [cit. 2013-04-29]. Dostupné z:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor: Michelle Malá a Nela Doláková Pop-art. In: Pop-art [online]. 2013 [cit. 2013-04-29]. Dostupné z:"— Transkript prezentace:

1 Autor: Michelle Malá a Nela Doláková Pop-art. In: Pop-art [online]. 2013 [cit. 2013-04-29]. Dostupné z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Pop_art

2 Pop art (zkratka z angl. popular art populární masové umění) je umělecký směr, který se prvně objevil zhruba v polovině 50. let a dominoval pak zejména v 60. letech. Pop art byl ovlivněn populární hudbou a komerčním uměním. Charakteristické pro něj je přejímání motivů i techniky z předmětů denní potřeby, inspirace velkoměstskou kulturou a jejími vizuálními projevy (fotografie,dále film, reklama a komiksy).

3 Hlavními rysy amerického pop artu je především používání velkých formátů, zářivých nebo naopak mdlých barev. Je spojován především s americkým výtvarníkem slovenského původu Andym Warholem. Jeho díla vytvořená technikou sítotisku zobrazují opakující se řady výrobků nebo osobností, např. Campbelovy polévky, láhev Coca-Coly, Marilyn Monroe. K dalším představitelům patří Jasper Johns, Claes Oldenburg, Roy Lichtenstein, nebo Tom Wesselman.

4

5


Stáhnout ppt "Autor: Michelle Malá a Nela Doláková Pop-art. In: Pop-art [online]. 2013 [cit. 2013-04-29]. Dostupné z:"

Podobné prezentace


Reklamy Google