Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Periodické děje a jejich grafické znázornění. Co budu na konci hodiny znát? ● Poznám význam pojmu periodický děj ● Uvědomím si příklady periodicky se.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Periodické děje a jejich grafické znázornění. Co budu na konci hodiny znát? ● Poznám význam pojmu periodický děj ● Uvědomím si příklady periodicky se."— Transkript prezentace:

1 Periodické děje a jejich grafické znázornění

2 Co budu na konci hodiny znát? ● Poznám význam pojmu periodický děj ● Uvědomím si příklady periodicky se opakujících dějů ● Naučím se graficky znázorňovat periodický děj ● Poznám co je to tlumený a netlumený kmit

3 Co je to periodický děj? ● Všechny děje, které se pravidelně opakují po určité době, nazýváme periodické. Periodický děj je např. lidské srdce, střídavý proud, zvuk tónu, procesor počítače, signál televize, blikání, střídání postavení Země a Slunce (délka periody je 1 rok).

4 Co je frekvence? ● Fyzikální veličina, která udává počet period za jednu sekundu ● Správný fyzikální zápis f=50 Hz ● Vztah pro výpočet f=

5 Tlumený a netlumený kmit ● Vlivem tření dochází ke zmenšování amplitudy. Kmitavý pohyb jehož perioda se zmenšuje nazýváme tlumený kmit. ● Kmit, jehož amplituda se nemění, nazýváme netlumený.


Stáhnout ppt "Periodické děje a jejich grafické znázornění. Co budu na konci hodiny znát? ● Poznám význam pojmu periodický děj ● Uvědomím si příklady periodicky se."

Podobné prezentace


Reklamy Google