Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vědecká klasifikaceŘíše:živočichové (Animalia) Kmen:strunatci (Chordata) Podkmen:obratlovci (Vertebrata) Třída:ptáci (Aves) Podtřída:letci (Neognathae)

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vědecká klasifikaceŘíše:živočichové (Animalia) Kmen:strunatci (Chordata) Podkmen:obratlovci (Vertebrata) Třída:ptáci (Aves) Podtřída:letci (Neognathae)"— Transkript prezentace:

1

2

3

4 Vědecká klasifikaceŘíše:živočichové (Animalia) Kmen:strunatci (Chordata) Podkmen:obratlovci (Vertebrata) Třída:ptáci (Aves) Podtřída:letci (Neognathae) Řád:hrabaví (Galliformes) Čeleď:bažantovití (Phasianidae) Rod:páv (Pavo) Linné, 1758Druhypáv korunkatý (Pavo cristatus) Vědecká klasifikaceživočichovéstrunatciobratlovciptáciletcihrabavíbažantovití Linné1758Druhypáv korunkatý páv zelený (Pavo muticus) páv zelený

5 Výskyt: Indie, Srí Lanka, v zajetí chován po celém světě, zdivočené populace na Novém Zélandě a v Austrálii Hmotnost: samec 4-6 kg, samice 2,7-4 kg Délka těla: samec 90-130 cm, samice 86-100 cm Věk: až 20 let Prostředí a stanoviště: Otevřené lesy v rovinách, na svazích hor, ovocné sady a další druhotná vegetace v blízkosti lidských sídlišť. Rozmnožování: Délka inkubace: 28 dní Počet vajec: 4 - 6 Pohlavní dospělost: ve 2.- 3. roce

6 Samec páva korunkatého má hlavu, krk a břicho modře zbarvené. Peří na zádech je zelenohnědé a křídla jsou hnědá a černě pruhovaná. „Ocas“ pávů ve skutečnosti není pravý ocas, ale jsou to velmi prodloužené vrchní krovky ocasní, které tvoří tzv. „vlečku“. Na konci každého pera vlečky se nachází „paví oko“. Samci mohou měřit i s vlečkou přes 2 metry. Samice jsou zbarveny převážně hnědošedě. Mimo období páření ji lze od samce poznat podle zeleně vybarveného krku a také bývají menší. Samci i samice mají na hlavě několika centimetrovou korunku. I pávice mohou v případě ohrožení roztáhnout své ocasní krovky, ty jsou ovšem mnohem menší než u kohouta.

7


Stáhnout ppt "Vědecká klasifikaceŘíše:živočichové (Animalia) Kmen:strunatci (Chordata) Podkmen:obratlovci (Vertebrata) Třída:ptáci (Aves) Podtřída:letci (Neognathae)"

Podobné prezentace


Reklamy Google