Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pyšný jako páv.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pyšný jako páv."— Transkript prezentace:

1 Pyšný jako páv

2 Samec páva:

3 Samice a samec páva:

4 Informace: Vědecká klasifikaceŘíše:živočichové (Animalia) Kmen:strunatci (Chordata) Podkmen:obratlovci (Vertebrata) Třída:ptáci (Aves) Podtřída:letci (Neognathae) Řád:hrabaví (Galliformes) Čeleď:bažantovití (Phasianidae) Rod:páv (Pavo) Linné, 1758Druhypáv korunkatý (Pavo cristatus) páv zelený (Pavo muticus)

5 Zajímavosti: Výskyt:Indie, Srí Lanka, v zajetí chován po celém světě, zdivočené populace na Novém Zélandě a v Austrálii Hmotnost: samec 4-6 kg, samice 2,7-4 kg Délka těla: samec cm, samice cm Věk: až 20 let Prostředí a stanoviště: Otevřené lesy v rovinách, na svazích hor, ovocné sady a další druhotná vegetace v blízkosti lidských sídlišť. Rozmnožování: Délka inkubace: 28 dní  Počet vajec: 4 - 6  Pohlavní dospělost: ve roce 

6 Charakteristika: Samec páva korunkatého má hlavu, krk a břicho modře zbarvené. Peří na zádech je zelenohnědé a křídla jsou hnědá a černě pruhovaná. „Ocas“ pávů ve skutečnosti není pravý ocas, ale jsou to velmi prodloužené vrchní krovky ocasní, které tvoří tzv. „vlečku“. Na konci každého pera vlečky se nachází „paví oko“. Samci mohou měřit i s vlečkou přes 2 metry. Samice jsou zbarveny převážně hnědošedě. Mimo období páření ji lze od samce poznat podle zeleně vybarveného krku a také bývají menší. Samci i samice mají na hlavě několika centimetrovou korunku. I pávice mohou v případě ohrožení roztáhnout své ocasní krovky, ty jsou ovšem mnohem menší než u kohouta.

7 Konec!!!


Stáhnout ppt "Pyšný jako páv."

Podobné prezentace


Reklamy Google