Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Archeopteryx Vojtěch Smolík. Vědecká klasifikace Říše:Živočichové (Animalia) Kmen:Strunatci (Chordata) Třída:Ptáci (Aves) Podtřída:Archaeornithes Řád:Archaeopterygiformes.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Archeopteryx Vojtěch Smolík. Vědecká klasifikace Říše:Živočichové (Animalia) Kmen:Strunatci (Chordata) Třída:Ptáci (Aves) Podtřída:Archaeornithes Řád:Archaeopterygiformes."— Transkript prezentace:

1 Archeopteryx Vojtěch Smolík

2

3 Vědecká klasifikace Říše:Živočichové (Animalia) Kmen:Strunatci (Chordata) Třída:Ptáci (Aves) Podtřída:Archaeornithes Řád:Archaeopterygiformes Čeleď:Archaeopterygidae Rod:Archaeopteryx

4 Archeopteryx,neboli,,velké křídlo´´ žil na konci Jury před asi 156-150 miliony let v dnešním Německu. Archaeopteryx lithographica měl znaky ptáků i dinosaurů.

5 Potrava: Předpokládá se, že nemohl být býložravcem. Pravděpodobně se živil převážně hmyzem, rybami, kraby, červy a i drobnými savci.

6 Hnízdění ve stromě Rozmnožování: Stejně jako ptáci kladl vejce, které zahříval, dokud se nevylíhla. Mohl si stavět hnízdo na stromě nebo na skále, aby svá mláďata lépe uchránil před nebezpečím

7 Tělesné rozměry: Byl dlouhý kolem 35 cm a vážil asi 300 - 400g.

8 Životní prostředí: Jeho životním prostředím byly pravěké pralesy a příbřežní porosty, žil nejspíš na stromech. Létal jen málo, možná se pouze snášel. Objevení: Jeho první zkamenělina byla objevena v roce 1860 v Bavorsku (otisk pera). Dodnes bylo objeveno zhruba 8 zkamenělin, které prakticky všechny pocházejí z Bavorska.

9 Konec Zdroj textu : www.osel.cz, www.wikipedia.org Zdroj obrázů : www.fosil-photo.cz


Stáhnout ppt "Archeopteryx Vojtěch Smolík. Vědecká klasifikace Říše:Živočichové (Animalia) Kmen:Strunatci (Chordata) Třída:Ptáci (Aves) Podtřída:Archaeornithes Řád:Archaeopterygiformes."

Podobné prezentace


Reklamy Google