Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kopřivka obecná (Anas strepera). Říše:Živočichové (Animalia)Živočichové Kmen:Strunatci (Chordata)Strunatci Podkmen:obratlovci (Vertebrata)obratlovci Třída:Ptáci.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kopřivka obecná (Anas strepera). Říše:Živočichové (Animalia)Živočichové Kmen:Strunatci (Chordata)Strunatci Podkmen:obratlovci (Vertebrata)obratlovci Třída:Ptáci."— Transkript prezentace:

1 Kopřivka obecná (Anas strepera)

2 Říše:Živočichové (Animalia)Živočichové Kmen:Strunatci (Chordata)Strunatci Podkmen:obratlovci (Vertebrata)obratlovci Třída:Ptáci (Aves)Ptáci Podtřída:letci (Neognathae)letci Řád:Vrubozobí (Anseriformes)Vrubozobí Čeleď:Kachnovití (Anatidae) Rod:Kachna (Anas)Kachna Rozšíření a početnost - žije v severní Evropě, Asii a ve středu Severní Amerikyseverní EvropěAsiiSeverní Ameriky - v roce 2004 jich bylo odhadem 3 800 000–4 400 000 jedinců, na našem území hnízdí přibližně 1 500–30 000 párů a zimuje pouze 50–100 jedinců2004 - na zimu pravidelně migruje do jižnějších oblastí s mírnějším klimatemmigruje - dorůstá 46 - 56 cm rozpětí křídel má 78 - 90 cm - samec má šedé opeření, světle hnědou hlavu, tmavý zobák a výrazné bílé zrcátko - samice je celá světle hnědá s nažloutlým zobákem má bílé zrcátko

3 Poddruhy u kopřivky obecné rozeznáváme celkem dva poddruhy - 1. A. s. strepera, je zastoupen na většině dnešního areálu rozšíření -2. A. s. couesi vyhubený během 19. století, se vyskytoval na ostrovech Washington, New York a Line Islands v Tichém oceánu Ekologie - k životu preferuje větší vodní plochy, vlhké pastviny nebo močály s hustým vegetačním porostem - vyskytuje se zpravidla samotářsky nebo v párech, při migracích a hnízdění se často shlukuje do menších skupin - ozývá se vesměs málo výraznými hlasovými projevy, samec nejčastěji hlubokým „erp“, samice kvákavým „rek rek“. - živí se převážně vodními rostlinami, které někdy získává tzv. panáčkováním, v létě je v jejím jídelníčku zastoupen také drobný vodní hmyz, který zpočátku požírají i její mláďata - hnízdo si staví na zemi a obvykle bývá dobře ukryté v porostu rákosů nebo jiných vodních rostlin - snáší obvykle 7–13 lehce nažloutlých vajec, na kterých sedí oba rodiče po dobu 26 dní


Stáhnout ppt "Kopřivka obecná (Anas strepera). Říše:Živočichové (Animalia)Živočichové Kmen:Strunatci (Chordata)Strunatci Podkmen:obratlovci (Vertebrata)obratlovci Třída:Ptáci."

Podobné prezentace


Reklamy Google