Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Sojka obecná Sojka obecná (Garrulus glandarius) Velká téměř jako holub. Ostražitý pták, který svým varovným pokřikem upozorňuje na nebezpečí. Žije v lesích,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Sojka obecná Sojka obecná (Garrulus glandarius) Velká téměř jako holub. Ostražitý pták, který svým varovným pokřikem upozorňuje na nebezpečí. Žije v lesích,"— Transkript prezentace:

1

2 Sojka obecná Sojka obecná (Garrulus glandarius) Velká téměř jako holub. Ostražitý pták, který svým varovným pokřikem upozorňuje na nebezpečí. Žije v lesích, v době mimo hnízdění tvoří skupiny až hejna. Hnízdo ukrývá v korunách stromů. Živí se hlavně lesními plody, hmyzem, červy, vejci ptáků a drobnými obratlovci.

3

4

5

6

7 Kavka obecná (Corvus monedula) Velikosti holuba. Je černá s šedým krkem a bílýma očima. Žije pospolitě v krajině se starými stromy, ve věžích hradů, zříceninách i ve městech. Hnízdí v dutinách stromů, na skalách, půdách, věžích ap. Živí se hmyzem, plži, červy, drobnými obratlovci i semeny a bobulemi.

8

9

10 Krkavec velký (Corvus corax) Velký jako káně se silným zobákem a načepýřeným peřím na bradě. Ozývá se daleko slyšitelným hlasem (korrk). Hnízdí ve skalnatých územích i v lesích. Hnízdo si staví vysoko na skalách nebo na stromech. Živí se obratlovci (i mršinami), hmyzem a odpadky.

11

12

13 Havran polní (Corvus frugilegus) Velikosti vrány, od které se liší neopeřeným koncem zobáku a tzv. "kalhotkani" (peří na nohách). Žije v otevřené krajině se skupinami stromů, na kterých si staví hnízda. Hnízdí v koloniích, které osidluje i více let. Živí se hmyzem, červy, plži, drobnými obratlovci, semeny, ovocem i odpadky.

14

15

16

17

18 Ořešník kropenatý Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) Menší než straka a sojka. Tmavě hnědý pták s bílými skvrnami. Létá pomalu, často sedá na vrcholcích stromů a vydává daleko slyšitelný hlas podobný sojce. Hnízdí v horských jehličnatých lesích vysoko na stromech. Na podzim se objevuje i v nižších polohách. Živí se semeny jehličnanů, bobulemi, bukvicemi, lískovými ořechy, hmyzem a plži.

19

20

21

22 Straka obecná Straka obecná (Pica pica) Velká jako holub. Vyznačuje se dlouhým ocasem a výrazně černo bílým zbarvením s kovovým leskem. Žije v otevřené krajině se skupinami stromů a keřů. Hnízdo si staví v keřích i vysoko na stromech a zakrývá ho "stříškou" z větví. Živí se drobnými savci a ptáky, larvami hmyzu, plži a červy.

23

24 Vrána šedá (Corvus comix) Délka 45-50cm Rozpětí křídel 88-102cm Žije v zemědělské krajině s lesy,parky.Je to stálí pták.Je všežravá.Hnízd 1 ročně hnízdo je na stromě.(březen- červen)

25

26

27 Vrána černá (Corvus corone) Délka 45-50 cm Rozpětí křídel 88-102cm Hmotnost 540-590g Žije v zemědělské krajině s lasy a parky.Je stálá. Hnízdí 1 ročně hnízdo je na stromě(březen- červen)

28

29

30 Je jedním z hlavních znaků Kavky šedé oko?

31 ANO

32 Živí se havran červy?

33 ANO

34 Má straka černobílé peří?

35 ANO


Stáhnout ppt "Sojka obecná Sojka obecná (Garrulus glandarius) Velká téměř jako holub. Ostražitý pták, který svým varovným pokřikem upozorňuje na nebezpečí. Žije v lesích,"

Podobné prezentace


Reklamy Google