Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Druhohory (fauna, flóra) Vladislava Zubrová. Druhohory – zopakujte si: Jak se jmenují jednotlivá období? Jak dlouho asi období druhohor trvalo? K jakým.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Druhohory (fauna, flóra) Vladislava Zubrová. Druhohory – zopakujte si: Jak se jmenují jednotlivá období? Jak dlouho asi období druhohor trvalo? K jakým."— Transkript prezentace:

1 Druhohory (fauna, flóra) Vladislava Zubrová

2 Druhohory – zopakujte si: Jak se jmenují jednotlivá období? Jak dlouho asi období druhohor trvalo? K jakým zásadním změnám v rozmístění kontinentů došlo? Ve kterém období začalo alpinsko-himalájské vrásnění? Uveďte příklad pohoří. Která část ČR byla utvářena během druhohor (křídy)? Který typ hornin je zde nejvíce zastoupen?

3 Živočichové v mořích koráli, lilijice, měkkýši velký rozvoj plazů (želvy, krokodýli) včetně dinosaurů na konci křídy první ptáci ze savců převládali vačnatci, hmyzožravci v důsledku ochlazení na konci druhohor vyhynuli velcí dinosauři a mnoho jiných druhů organismů

4 Moře - belemniti

5 Moře - amoniti Do které skupiny živočichů je zařadíte?

6 Moře - lilijice

7 Dinosauři osídlili souš, vodu i vzduch býložraví i masožraví velkých i malých rozměrů

8 Dinosauři

9 Dinosauři – Tyranosaurus (M)

10 Dinosauři – Stegosaurus (B)

11 Dinosauři – Coelophysis (M) - má některé znaky ptáků (např. duté kosti pro rychlejší pohyb) menší vzrůst

12 Dinosauři – Allosaurus (M)

13 Dinosauři – Apatosaurus (B)

14 Dinosauři – Pteranodon (M)

15 Stopy dinosaurů

16 Archeopteryx žil asi před 150 mil. lety velikost jako dnešní holub

17 Rostliny Které rostliny byly nejvíce zastoupeny v prvohorách? Jaký měly vzrůst? ve druhohorách dochází k rozvoji nahosemenných rostlin, objevují se první krytosemenné rostliny (fíkovníky, vrby, topoly, duby, javory, byliny) Jaký je rozdíl mezi nahosemennými a krytosemennými rostlinami?

18 Araukárie

19 Cykasy

20 Zkameněliny rostlin

21 Zkamenělý les (Petrified Forest) Jak asi vznikl tento zkamenělý les?

22 Zdroje: http://cs.wikipedia.org/ http://www.gify.nou.cz/ http://www.planfor.fr/ http://www.carstens-baumschulen.de/ http://bp3.blogger.com/ http://www.biolib.cz/ http://www.hear.org/starr/ http://www.sci.muni.cz/ http://www.geomuseum.uni-goettingen.de/ http://t2.gstatic.com/ http://www.wesleyan.edu/ http://www.imagemania.net/ http://leccos.com/ http://xoomer.virgilio.it/ http://voluta.sweb.cz/ http://ladyprogress.files.wordpress.com/ http://3.bp.blogspot.com/ http://chestofbooks.com/ http://geofrik.files.wordpress.com/ http://www.nationalgeographic.com/ http://www.inkycircus.com/ http://geochristian.files.wordpress.com/ Černík V. a kol. Přírodopis pro 9. ročník ZŠ – Mineralogie a geologie se základy ekologie. Praha: SPN, 1998. Vališ J. a kol. Přírodopis pro 8. ročník ZŠ. Praha: SPN, 1992. Kvasničková, D. Ekologický přírodopis pro 9. ročník ZŠ. Praha: Fortuna, 2000.


Stáhnout ppt "Druhohory (fauna, flóra) Vladislava Zubrová. Druhohory – zopakujte si: Jak se jmenují jednotlivá období? Jak dlouho asi období druhohor trvalo? K jakým."

Podobné prezentace


Reklamy Google