Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Paleogén a neogén. Třetihory trvaly přibližně 63 milionů let. Dělíme je na starší paleogén a mladší neogén.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Paleogén a neogén. Třetihory trvaly přibližně 63 milionů let. Dělíme je na starší paleogén a mladší neogén."— Transkript prezentace:

1 Paleogén a neogén

2 Třetihory trvaly přibližně 63 milionů let. Dělíme je na starší paleogén a mladší neogén.

3 Planeta Země před 50,2 miliony let.

4 Plochy moří se zmenšovaly, část mořského dna se stala souší. Planeta Země před 50,2 miliony let. Byla vyzdvižena velká světová pohoří např. Himaláje, pokračoval vývoj Kavkazu, Alp a Karpat.

5 Plochy moří se zmenšovaly, část mořského dna se stala souší. Planeta Země před 50,2 miliony let. Byla vyzdvižena velká světová pohoří např. Himaláje, pokračoval vývoj Kavkazu, Alp a Karpat.

6 Plochy moří se zmenšovaly, část mořského dna se stala souší. Byla vyzdvižena velká světová pohoří např. Himaláje, pokračoval vývoj Kavkazu, Alp a Karpat. Planeta Země před 14 miliony let.

7 Koncem období se na severní polokouli začalo ochlazovat. Vyhynuli velcí plazi a vůdčí postavení zaujali savci (hmyzožravci, hlodavci a šelmy). Šelmy oproti dnešku byly mohutnější (šavlozubí tygři). Důležitou skupinu tvořili kopytníci (nosorožci, tapíři a koně), ze sudokopytníku (turovití a velbloudi). Někteří savci byly obrovští (chobotnatci). Objevili se zde také primáti. Šavlozubý tygr

8 Z rostlin zde už převažovaly jehličnany (borovice, jedle, tis,… ) a rostliny krytosemenné (dvouděložné a jednoděložné). Z paleontologických nálezů ve střední Evropě to byly rody šácholan, vavřín, dub, javor, vrba, bříza, olše,… Borovice Šácholan

9 Vypracovali: Martin Ptáček, Miroslav Polyák, Roman Ryšavý 9. A ZŠ Meziměstí únor 2010 Použitá literatura: wikipedia.cz, images.google.com, učebnice „Přírodopis 4 pro 9. ročník ZŠ mineralogie, geologie, ekologie“

10


Stáhnout ppt "Paleogén a neogén. Třetihory trvaly přibližně 63 milionů let. Dělíme je na starší paleogén a mladší neogén."

Podobné prezentace


Reklamy Google