Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

POČÍTAČOVÁ GRAFIKA PROGRAMY A NÁSTROJE PRO PRÁCI S VEKTOROVOU GRAFIKOU 4 ING. BOHUSLAVA VITEKEROVÁ IKT MS Office www.zlinskedumy.cz.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "POČÍTAČOVÁ GRAFIKA PROGRAMY A NÁSTROJE PRO PRÁCI S VEKTOROVOU GRAFIKOU 4 ING. BOHUSLAVA VITEKEROVÁ IKT MS Office www.zlinskedumy.cz."— Transkript prezentace:

1 POČÍTAČOVÁ GRAFIKA PROGRAMY A NÁSTROJE PRO PRÁCI S VEKTOROVOU GRAFIKOU 4 ING. BOHUSLAVA VITEKEROVÁ IKT MS Office www.zlinskedumy.cz

2 Anotace Materiál se zabývá základními pojmy z oblasti počítačové grafiky, musí být doplněn výkladem. Umožňuje použití pro samostatnou práci. Je možné jej poskytnou nepřítomným žákům. AutorIng. Bohuslava Vitekerová (Autor) JazykČeština Očekávaný výstup 26–41-M/01 Elektrotechni­ka 23-41-M/01 Strojírenství 65-42-M/01 Hotelnictví a cestovní ruch 53-41-M/01 Zdravotnický asistent Speciální vzdělávací potřeby- žádné - Klíčová slova Zoner Callisto - objekty, sloučení objektů, oříznutí, vícenásobné kopírování objektů. Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityKombinované Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníodborné vzdělávání Typická věková skupina16 - 19 let Vazby na ostatní materiályJe součástí tématu Počítačová grafika

3 ZONER CALLISTO – PŮDORYS POKOJE Cvičení 1: Nakreslete půdorys vašeho pokoje podle předlohy. Půdorys nakreslete v rozměru 160 x 120 mm. Uvnitř půdorysu jsou umístěné samostatné objekty a objekty sloučené z několika objektů. V dokumentu nastavte přesné zarovnávání, nejlépe k úchopným bodům, a to tak, aby všechny hrany spolu lícovaly. Jednotlivé objekty vybarvěte barvami podle předlohy. Dovnitř objektů vložte textové popisky (postel, skříň apod.).

4 ZONER CALLISTO: PŘEDLOHA - PŮDORYS POKOJE. Pro objekty sloučené z několika objektů následuje malá nápověda

5 ZONER CALLISTO: SLOUČENÍ OBJEKTŮ. Pomocí klávesy Shift označíme všechny objekty. Vybereme volbu: Objekty – Logické operace – Spojit objekty.

6 ZONER CALLISTO: OŘÍZNUTÍ OBJEKTŮ. Připravíme objekty k oříznutí. Objekty – Logické operace – Oříznout objekty – Označit řezací objekt. Objekty – Logické operace – Oříznout objekty – Ořezat vybraný objekt.

7 ZONER CALLISTO – VIZITKA Cvičení 2 – vytvoření vizitky: Vytvořte vizitku podle předlohy a následujících pokynů: Rozměr je 85mm (šířka) x 55 mm (výška). V horní části je tmavě červený podklad a v něm nápis CK TRAVEL UHERSKÉ HRADIŠTĚ bílým písmem, typ Arial. Ve střední části jsou údaje dle předlohy, typ písma Arial, velikost a rozmístění dle předlohy. V dolní části je lineární výplň, s textem „S námi do celého světa“ (jiným vhodným typem písma) a jsou zde umístěny dva symboly letadel otočených směrem k sobě (najdete je v symbolech Wingdinds). Pozn. Symboly najdete v panelu nástrojů Galerie.

8 ZONER CALLISTO: PŘEDLOHA - VIZITKA.

9 ZONER CALLISTO – VIZITKA Cvičení 3 – vícenásobné kopírování Hotovou vizitku nakopírujte tak, aby vznikly 2 sloupce x 4 vizitky v každém sloupci. Postup při vícenásobném kopírování je znázorněn na následujících snímcích.

10 ZONER CALLISTO – VIZITKA 1.Výběr celé vizitky 3. Objekty – Vícenásobné kopírování – Lineární … 2. Označení celé vizitky

11 ZONER CALLISTO – VIZITKA 5. Nastavení počtu objektů a posunu mezi jednotlivými objekty 6. Vizitky po kopírování

12 POUŽITÉ ZDROJE NAVRÁTIL, Pavel. 50 příkladů v počítačové grafice. Kralice na Hané: Computer Media s.r.o., 2007. ISBN 80-86686-79-5. Využití programu Zoner Callisto.


Stáhnout ppt "POČÍTAČOVÁ GRAFIKA PROGRAMY A NÁSTROJE PRO PRÁCI S VEKTOROVOU GRAFIKOU 4 ING. BOHUSLAVA VITEKEROVÁ IKT MS Office www.zlinskedumy.cz."

Podobné prezentace


Reklamy Google