Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název dokumentu: Ročník: Autor: Gymnázium Vítězslava Nováka Husova 333/II, Jindřichův Hradec Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Datum vytvoření: VY_32_INOVACE_BIO.S6.16.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název dokumentu: Ročník: Autor: Gymnázium Vítězslava Nováka Husova 333/II, Jindřichův Hradec Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Datum vytvoření: VY_32_INOVACE_BIO.S6.16."— Transkript prezentace:

1

2 Název dokumentu: Ročník: Autor: Gymnázium Vítězslava Nováka Husova 333/II, Jindřichův Hradec Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Datum vytvoření: VY_32_INOVACE_BIO.S6.16 Podbuněčné organismy 1. Člověk a příroda Biologie 10. září 2012 Mgr. Michaela Míková Tematická oblast: Biologie – V.-VIII. ročník osmiletého a 1.-4. ročník čtyřletého gymnázia Číslo šablony: Číslo materiálu: III/2

3 Anotace: Tato prezentace slouží k výkladu kapitol o virech, viroidech a prionech. Žáci si v průběhu výkladu dělají poznámky do sešitu. Jako další studijní materiál využívají učebnici – zejména kvůli obrázkům a řešení samostatných úkolů. Prohlašuji, že při tvorbě výukového materiálu jsem respektoval(a) všeobecně užívané právní a morální zvyklosti, autorská a jiná práva třetích osob, zejména práva duševního vlastnictví (např. práva k obchodní firmě, autorská práva k software, k filmovým, hudebním a fotografickým dílům nebo práva k ochranným známkám) dle zákona 121/2000 Sb. (autorský zákon). Nesu veškerou právní odpovědnost za obsah a původ svého díla. Prohlašuji dále, že výše uvedený materiál jsem ověřil(a) ve výuce a provedl(a) o tom zápis do třídní knihy. Dávám souhlas, aby mé dílo bylo dáno k dispozici veřejnosti k účelům volného užití (§ 30 odst. 1 zákona 121/2000 Sb.), tj. že k uvedeným účelům může být kýmkoliv zveřejňováno, používáno, upravováno a uchováváno.

4 Bi

5

6 virion – (obrázek viz učebnice) o NK  DNA – živočišné viry  RNA rostlinné viry o bílkovinný obal = kapsid, z kapsomer o (bičík, další obaly, …)

7 Cyklus viru: virion do buňky → uvolnění NK z kapsidu → zabuduje svou NK do NK buňky → buňka namnoží virovou NK a vytvoří i kapsid →virová NK a kapsid se spojí → viriony se uvolní z buňky (i lýza buňky) provirus (= spící virus) Bi

8 bakteriofágy o obrázek viz učebnice o využití – boj proti bakteriím fytoviry – mozaiky zooviry – vypsat z učebnice viry člověka – vypsat z učebnice Bi

9 kapénková infekce epidemie pandemie Bi

10

11

12

13 Nebyly použity žádné zdroje.


Stáhnout ppt "Název dokumentu: Ročník: Autor: Gymnázium Vítězslava Nováka Husova 333/II, Jindřichův Hradec Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Datum vytvoření: VY_32_INOVACE_BIO.S6.16."

Podobné prezentace


Reklamy Google