Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor: Mgr. Jana Pavlůsková Datum: duben 2013 Ročník: 7. Vzdělávací oblast: Matematika a její aplikace Vzdělávací obor: Matematika a její aplikace Tematický.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor: Mgr. Jana Pavlůsková Datum: duben 2013 Ročník: 7. Vzdělávací oblast: Matematika a její aplikace Vzdělávací obor: Matematika a její aplikace Tematický."— Transkript prezentace:

1 Autor: Mgr. Jana Pavlůsková Datum: duben 2013 Ročník: 7. Vzdělávací oblast: Matematika a její aplikace Vzdělávací obor: Matematika a její aplikace Tematický okruh: Geometrie v rovině a v prostoru Téma: Mnohoúhelníky Anotace: Definice mnohoúhelníku, konstrukce některých pravidelných mnohoúhelníků, určování obsahu.

2

3 Na kterém obrázku je lomená čára? Které z lomených čar jsou uzavřené? Najdi mnohoúhelník.

4 Mnohoúhelník je část roviny ohraničená lomenou čárou. Mnohoúhelník je tedy PLOCHA! Mluvíme-li o n-úhelníku, jakých hodnot může nabývat n? Dokážeš určit, kolik nekonvexních úhlů může mít 5, 6, 7, …úhelník?

5 - má všechny strany stejně dlouhé - má všechny vnitřní úhly stejně velké Které pravidelné n-úhelníky umíš sestrojit?

6 r r r r S

7 Určete obsahy mnohoúhelníků. Jak budete postupovat?

8 Procvičování 1.Kolik úhlopříček má konvexní n-úhelník pro n = 3, 4, 5, 6, …? 2.Rozdělte obdélník dvěma přímkami na dva trojúhelníky a dva pětiúhelníky.


Stáhnout ppt "Autor: Mgr. Jana Pavlůsková Datum: duben 2013 Ročník: 7. Vzdělávací oblast: Matematika a její aplikace Vzdělávací obor: Matematika a její aplikace Tematický."

Podobné prezentace


Reklamy Google