Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ČTVEREC, OBDÉLNÍK A JEJICH OBVOD A OBSAH pro 5. ročník Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Flíčková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ČTVEREC, OBDÉLNÍK A JEJICH OBVOD A OBSAH pro 5. ročník Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Flíčková."— Transkript prezentace:

1 ČTVEREC, OBDÉLNÍK A JEJICH OBVOD A OBSAH pro 5. ročník Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Flíčková.

2 Anotace:Prezentace seznamuje ž áky s výpo č tem obvodu a obsahu č tverce a obdélníka pomocí vzorc ů. Autor:Mgr. Eva Flí č ková Jazyk: č eština Datum:10/2013 Vzd ě lávací obor:Matematika a její aplikace Tematický okruh:Geometrie v rovin ě a v prostoru O č ekávaný výstup:znázorní základní rovinné útvary, u ž ívá jednoduché konstrukce, ur č í obvod a obsah, pou ž ívá základní jednotky Klí č ová slova: č tverec, obdélník,vrcholy, úhlop ř í č ka, trojúhelník, pravý úhel, odv ě sna, p ř epona Druh u č ebního materiálu: prezentace Druh interaktivity:aktivita Cílová skupina: ž ák 4. ro č níku Stupe ň a typ vzd ě lávání: základní vzd ě lávání – první stupe ň – druhé období

3

4 Čtverec a a aa OBVOD O = 4. a OBSAH S = a. a

5 Výpočet a a = 8 cm aa OBVOD O = 4. a OBSAH S = a. a O = 4. 8 O = 32cm S = 8. 8 S = 64cm 2

6 Obdélník OBVOD O = 2.a + 2.b O = 2.( a+b ) OBSAH S = a. b aa b b

7 Výpočet OBVOD O = 2.a + 2.b O = 2.( a+b ) O = 2.( 5+8 ) O = 26cm OBSAH S = a. b S = 5. 8 S = 40cm 2 a a b b


Stáhnout ppt "ČTVEREC, OBDÉLNÍK A JEJICH OBVOD A OBSAH pro 5. ročník Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Flíčková."

Podobné prezentace


Reklamy Google