Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PLOCHÉ STŘECHY. Ploché střechy- obsah Definice ploché střechy Jednoplášťové střechy Dvouplášťové střechy Několikaplášťové střechy Speciální střechy.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PLOCHÉ STŘECHY. Ploché střechy- obsah Definice ploché střechy Jednoplášťové střechy Dvouplášťové střechy Několikaplášťové střechy Speciální střechy."— Transkript prezentace:

1 PLOCHÉ STŘECHY

2 Ploché střechy- obsah Definice ploché střechy Jednoplášťové střechy Dvouplášťové střechy Několikaplášťové střechy Speciální střechy

3 Definice ploché střechy Ochrana interiéru proti vnějším vlivům. Ochrana interiéru proti vnějším vlivům. Vystaveny vnějším vlivům. Vystaveny vnějším vlivům. Podíl na zabezpečení stavu vnitřního prostředí objektu. Podíl na zabezpečení stavu vnitřního prostředí objektu. Sklon 1°- 5°. Sklon 1°- 5°.

4 Složení Nosná střešní konstrukce. Nosná střešní konstrukce. Jeden nebo několik střešních plášťů. Jeden nebo několik střešních plášťů. Doplňkové konstrukce. Doplňkové konstrukce.

5 Rozdělení plochých střech Ploché střechy Jednoplášťové střechy Dvouplášťové střechy Několikaplášťové střechy Speciální střechy PochozíNepochozí ZelenéPojízdné

6 Vhodnost použití Jednoplášťová střecha: bytové a občanské budovy bytové a občanské budovy halové a průmyslové objekty halové a průmyslové objekty parkoviště, zahrady parkoviště, zahrady Dvouplášťová, několikaplášťová, nepochozí střecha: bytové a občanské budovy bytové a občanské budovy

7 Vhodnost použití Zelené a pochůzí střechy: bytové domy bytové domy administrativní budovy administrativní budovy Pojizdné střechy: parkoviště parkoviště heliport heliport

8 Jednoplášťové ploché střechy O dděluje vnitřní prostředí od vnějšího jedním pláštěm. O dděluje vnitřní prostředí od vnějšího jedním pláštěm.Rozdělení: S klasickým pořadím vrstev S opačným pořadím vrstev (obrácená střecha) S kompaktní skladbou vrstev Na dřevěném bednění Na trapézovém plechu

9 S klasickým pořadím vrstev Možnost vynechání spádové vrstvy nebo její realizace v tepelné izolaci. Možnost vynechání spádové vrstvy nebo její realizace v tepelné izolaci.

10 S opačným pořadím vrstev (obrácená střecha) S hydroizolační vrstvou umístěnou S hydroizolační vrstvou umístěnou pod tepelně izolační vrstvou. Teplená izolace s malou nasákavostí. Teplená izolace s malou nasákavostí.

11 S kompaktní skladbou vrstev Skladba jednoplášťové střechy. Skladba jednoplášťové střechy. Vrstvy jsou mezi sebou celoplošně lepené. Vrstvy jsou mezi sebou celoplošně lepené. Jeden kompaktní celek. Jeden kompaktní celek. Bez dutin. Bez dutin.

12 Na dřevěném bednění Střechy s vodotěsnou izolací. Nebo s tepelnou izolací a parozábranou.

13 Vyskytují se u starších halových objektů. Vyskytují se u starších halových objektů. Může být horní části dvouplášťové střechy. Může být horní části dvouplášťové střechy.

14 Na trapézovém plechu Průmyslová a občanská výstavba. Tepelně izolovaná.

15

16 Dvouplášťové ploché střechy Odděluje vnitřní prostředí od vnějšího dvěma plášti. Odděluje vnitřní prostředí od vnějšího dvěma plášti. Mezi nimi je větrná vzduchová mezera. Mezi nimi je větrná vzduchová mezera.

17 Rozdělení plášťů: Horní Horní Dolní Dolní

18 Větrané dvouplášťové střechy Stálý únik vlhkosti. Stálý únik vlhkosti. Jedna nebo více vzduchových mezer.

19 Několikaplášťové ploché střechy Stejně jako u dvouplášťové střechy. Stejně jako u dvouplášťové střechy. Několik střešních plášťů odděleny vzduchovou mezerou. Několik střešních plášťů odděleny vzduchovou mezerou. Podle počtu plášťů se upřesní název. Podle počtu plášťů se upřesní název.

20 Pochozí ploché střechy Zastoupeny střešními terasami Zastoupeny střešními terasami. Nasucho Nasucho Namokro Namokro

21 Nepochozí ploché střechy Pouze pro kontrolu stavu střechy. Pouze pro kontrolu stavu střechy. Nezbytná údržba střechy. Nezbytná údržba střechy.

22 Zelené ploché střechy Z části nebo úplně pokrytá vegetací a půdou. Z části nebo úplně pokrytá vegetací a půdou. Lze kombinovat s pochůznými nebo s pojízdnými střechami. Lze kombinovat s pochůznými nebo s pojízdnými střechami. Odvodnění a zavlažování. Odvodnění a zavlažování. Esteticky dotváří objekty. Esteticky dotváří objekty.

23 Extenzivní střešní pláště Střešní konstrukce 60-300 kg/m2. Střešní konstrukce 60-300 kg/m2.Substrát: Pro mechy a koberce trávy 3-6 cm. Pro mechy a koberce trávy 3-6 cm. Pro skalničky a osazenou trávu 6-15cm. Pro skalničky a osazenou trávu 6-15cm. Pro plazivé rostliny 15-20cm. Pro plazivé rostliny 15-20cm.

24 Intenzivní střešní pláště Únosnost konstrukce až 1000kg/m2 Únosnost konstrukce až 1000kg/m2 Použití zeminy v tloušťce 1-1,3m Použití zeminy v tloušťce 1-1,3m Zahrady s květinami, keři a nízkými stromy. Zahrady s květinami, keři a nízkými stromy.

25 Zavlažování střešních zahrad Střešní zahrady s extenzivní zelení Dešťové srážky. V létě zavlažování hadicí. Jednou až dvakrát do týdne.

26 Střešní zahrady s intenzivní zelení Samostatný zavlažovací systém. Samostatný zavlažovací systém. Je určena dávka vody na danou plochu Je určena dávka vody na danou plochu v požadovaném čase.

27 Pojízdné ploché střechy Trvalé použití pro pojíždění a parkování vozidel. Trvalé použití pro pojíždění a parkování vozidel. Speciální případy: Heliport Heliport Parkoviště Parkoviště

28 Zdroje Ing. Arch. VÁCLAV HÁJEK a kolektiv Pozemní stavitelství II Sobotáles ISBN 80-85920-59-x Ing. Arch. VÁCLAV HÁJEK a kolektiv Pozemní stavitelství II Sobotáles ISBN 80-85920-59-x Karel Chaloupka, Zbyněk Svoboda Ploché střechy Grada ISBN 978- 80-247-2916-9 Karel Chaloupka, Zbyněk Svoboda Ploché střechy Grada ISBN 978- 80-247-2916-9 kniha Grada - Ploché střechy kniha Grada - Ploché střechy www.strechy.bydleniprokazdeho.cz www.strechy.bydleniprokazdeho.cz www.designmagazin.cz www.designmagazin.cz www.halcentrum.cz www.halcentrum.cz www. mojdom.zoznam.sk www. mojdom.zoznam.sk www.izolting.cz www.izolting.cz www.izolace-info.cz www.izolace-info.cz www.chatar-chalupar.cz www.chatar-chalupar.cz www.izoltechnik.cz www.izoltechnik.cz www.krytiny-strechy.cz www.krytiny-strechy.cz www.prohlidka.prahapetrovice.cz www.prohlidka.prahapetrovice.cz www.htsteel.cz www.htsteel.cz

29 Zdroje www.strechycap.cz www.strechycap.cz www.sbhavirov.cz www.sbhavirov.cz www.asb-portal.cz www.asb-portal.cz www.elearn.vsb.cz www.elearn.vsb.cz www.nazeleno.cz www.nazeleno.cz www.asb.sk www.asb.sk www.dorf.cz www.dorf.cz www.zelene-strechy.sk www.zelene-strechy.sk www.ursa.cz www.ursa.cz www.zena-in.cz www.zena-in.cz www.nazeleno.cz www.nazeleno.cz www.ceskestavby.cz www.ceskestavby.cz www.imaterialy.dumabyt.cz www.imaterialy.dumabyt.cz www.podlahyprovas.cz www.podlahyprovas.cz

30 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "PLOCHÉ STŘECHY. Ploché střechy- obsah Definice ploché střechy Jednoplášťové střechy Dvouplášťové střechy Několikaplášťové střechy Speciální střechy."

Podobné prezentace


Reklamy Google