Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

KAKI A NETA S PRATKOVÁ, KMD F REE D E K. Odborný název Lidový název Obrázek rostliny Obrázek plodu Obrázek květu Země původu Chuť Barva Velikost Využití.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "KAKI A NETA S PRATKOVÁ, KMD F REE D E K. Odborný název Lidový název Obrázek rostliny Obrázek plodu Obrázek květu Země původu Chuť Barva Velikost Využití."— Transkript prezentace:

1 KAKI A NETA S PRATKOVÁ, KMD F REE D E K

2 Odborný název Lidový název Obrázek rostliny Obrázek plodu Obrázek květu Země původu Chuť Barva Velikost Využití Zajímavosti Použité zdrojeKAKI

3 Odborný název Tomel japonský (Diospyros kaki)

4 Lidový název Kaki, Tomel, Churma, Jam, Persimon, Shitse

5 Obrázek rostliny

6 Obrázek plodu

7 Obrázek květu

8 Země původu Jihovýchodní Asie – Japonsko, Čína a Korea. Dnes je rozšířený v subtropech téměř celého světa, od Asie po Ameriku. Tomelů dokonce existuje na 200 odrůd.

9 Chuť Nezralé plody mají trpkou, až svíravou chuť. Vyzrálé plody kaki jsou velice sladké, lahodné. Chuť je podobná broskvi a meruňce, částečně je také cítit chuť mrkve, dýně a žlutého melounu.

10 Barva Kaki je lesklý zářivě oranžový plod. Někdy je jeho barva až do červena.

11 Velikost Velikost plodu kaki je okolo 5 – 8 cm. Hmotnost bobulí kaki je 200 až 400 g. Srovnáván bývá s tvarem rajčete.

12 Využití Kaki doporučuji jíst určitě čerstvé, protože jinak by se mohla ztratit jeho výborná chuť. Nejlepší je si ho oloupat a nakrájet jako jablko a nebo rozříznout na polovinu a lžičkou vydlabávat. I když třeba v Číně a jiných asijských zemí se kaki suší třeba jako fíky.

13 Zajímavosti podporuje zdravé a silné kosti je důležitý při látkové přeměně pomáhá při stresu, nervozitě a únavě pomáhá při srdečních problémech má mírný projímavý účinek posiluje imunitní systém Bonsai s plody

14 Použité zdroje http://exoticke- ovoce.coajak.cz/home/kaki/kaki-tomel- japonsky-popis.htm http://www.viviente.cz/kaki/ http://images.google.cz/images?hl=cs&q= kaki&gbv=2


Stáhnout ppt "KAKI A NETA S PRATKOVÁ, KMD F REE D E K. Odborný název Lidový název Obrázek rostliny Obrázek plodu Obrázek květu Země původu Chuť Barva Velikost Využití."

Podobné prezentace


Reklamy Google