Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Banánovník Klára Ursíniová KMD FreeDeK. Odborný název Lidový název Obrázek rostliny Obrázek plodu Země původu Chuť Barva Velikost Využití Zajímavosti.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Banánovník Klára Ursíniová KMD FreeDeK. Odborný název Lidový název Obrázek rostliny Obrázek plodu Země původu Chuť Barva Velikost Využití Zajímavosti."— Transkript prezentace:

1 Banánovník Klára Ursíniová KMD FreeDeK

2 Odborný název Lidový název Obrázek rostliny Obrázek plodu Země původu Chuť Barva Velikost Využití Zajímavosti Použité zdroje

3 Odborný název Banánovník- Musa

4 Lidový název Banán, banana, die banane, plátano, musa

5 Obrázek rostliny

6 Obrázek plodu

7 Země původu Banánovníky pocházejí z jihovýchodní Asie, odkud se rozšířily do různých tropických oblastí celého světa.

8 Chuť Chuť a konzistence plodů je významně ovlivněna teplotou při které dozrávají. Je nevýrazná, lehce nasládlá s nízkým obsahem šťávy.

9 Barva Plod je podlouhlá bobule, zpočátku malá, hranatá, zelená, s tvorbou dužniny se postupně žebra ztrácejí a barva se mění nejčastěji na typicky žlutou.

10 Velikost Dorůstá výšky 2-6m, má obrovité listy až 4m, které jsou sestaveny ve šroubovici; vyrůstají z mohutného podzemního škrobnatého oddenku s četnými laterálními pupeny, z nichž se tvoří další odnože.

11 Využití Svazky banánového listu: Materiál se používá především jako výplet povrchových částí sedacích souprav. Slouží ke krmení hospodářských zvířat, jako krycí a balící materiál. Obsahuje i vlákno na výrobu provazů a papíru. Banán: dezerty, pyré, mléčné koktejly, ovocné saláty

12 Zajímavosti Krabička na banán Zahnutý červený futrál, který by měl chránit banán před deformací. Vskutku zajímavá myšlenka, ale masová výroba a prodej asi nehrozí.

13 Použité zdroje www.wikipedia.cz www.google.cz


Stáhnout ppt "Banánovník Klára Ursíniová KMD FreeDeK. Odborný název Lidový název Obrázek rostliny Obrázek plodu Země původu Chuť Barva Velikost Využití Zajímavosti."

Podobné prezentace


Reklamy Google