Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Polní společenstvo Pole jsou významná společenstva pro člověka. Pole jsou významná společenstva pro člověka. Na polích pěstujeme polní plodiny. Na polích.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Polní společenstvo Pole jsou významná společenstva pro člověka. Pole jsou významná společenstva pro člověka. Na polích pěstujeme polní plodiny. Na polích."— Transkript prezentace:

1

2 Polní společenstvo Pole jsou významná společenstva pro člověka. Pole jsou významná společenstva pro člověka. Na polích pěstujeme polní plodiny. Na polích pěstujeme polní plodiny. I zde existují potravní řetězce: I zde existují potravní řetězce: obilí – hraboš – káně. obilí – hraboš – káně.

3 Obilniny – stavba těla Stonek - stéblo list kolénko kořeny klas s obilkami

4 Žito Výroba žitné mouky.

5 Ječmen Používá se při výrobě piva.

6 Oves Výroba ovesných vloček.

7 Pšenice Výroba pšeničné mouky. Krmivo pro hospodářská zvířata.

8 Pšenice

9 Kromě obilí se na polích pěstuje například i mák setý (fialový). Červený vlčí mák je na polích plevelnou rostlinou.

10 Lilek brambor hlízy Hlízy brambor jsou jedlé, obsahují škrob, proto jsou důležitou složkou naší potravy. Pěstujeme i krmné brambory, které slouží jako potrava pro domácí zvířata.

11 Káně lesní Hnízdí na okrajích lesů, loví nejčastěji na polích.

12 Skřivan polní

13 Hraboš polní

14 Koroptev polní

15 Bažant obecný

16 Autor prezentace: Mgr. Martina Hanzlíková Autor snímků ( kromě č. 4, 12, 13, 14, 15): Mgr. M. Hanzlíková Zdroje: snímek č. 4 : http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Wild_rye.jpghttp://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Wild_rye.jpg snímek č. 12: http://www.naturfoto.cz/skrivan-polni-fotografie- 4112.html snímek č. 13: http://www.naturfoto.cz/hrabos-polni-fotografie- 11508.html snímek č. 14 : http://www.naturfoto.cz/koroptev-polni-fotografie- 11731.html


Stáhnout ppt "Polní společenstvo Pole jsou významná společenstva pro člověka. Pole jsou významná společenstva pro člověka. Na polích pěstujeme polní plodiny. Na polích."

Podobné prezentace


Reklamy Google