Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

EKOSYSTÉMY UMĚLÉ PŘIROZENÉ 1. Ekosystémy p ř irozené a um ě lé Ekosystém přirozený  bez větších zásahů člověka  jsou tu přírodní podmínky a přirozené.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "EKOSYSTÉMY UMĚLÉ PŘIROZENÉ 1. Ekosystémy p ř irozené a um ě lé Ekosystém přirozený  bez větších zásahů člověka  jsou tu přírodní podmínky a přirozené."— Transkript prezentace:

1

2 EKOSYSTÉMY UMĚLÉ PŘIROZENÉ

3

4

5 1. Ekosystémy p ř irozené a um ě lé Ekosystém přirozený  bez větších zásahů člověka  jsou tu přírodní podmínky a přirozené vztahy mezi organismy  např. deštný prales, potok, velehory Ekosystém umělý  založený člověkem, závislý na jeho péči  např. pole, zahrada, park

6

7

8 PŠENICEJEČMENŽITO OVESKUKUŘICE ZÁSTUPCI OBILNIN Obilniny (též obiloviny) jsou polní hospodářské rostliny využívané a pěstované pro svá semena - obilná zrna (zvaná též cereálie). Obilniny jsou rostliny poměrně nenáročné, obilná zrna lze dlouho skladovat a vytvářet zásoby.

9

10 PŠENICE OBECNÁ Jedna z nejstarších hospodářských plodin. Pochází z jihozápadní Asie. Používá se zejména k výrobě mouky na pečení rohlíků, buchet či světlého chleba.

11

12

13 ŽITO SETÉ Je odolnější než ostatní běžné obiloviny. Používá se k přípravě tmavé „chlebové“ mouky, jako náhražka kávy nebo k výrobě alkoholu (gin, žitná).

14

15

16 JEČMEN SETÝ Tuhé dlouhé osiny. Používá se k výrobě pivního sladu a často jako krmivo.

17

18

19

20 OVES SETÝ Žluté až bílé zbarvení. Květenství lata (x ostatní – květenství klas). Používá se převážně k přípravě ovesných vloček.

21

22

23

24 KUKUŘICE SETÁ Robustní, 1 – 3 m vysoká rostlina. Jednopohlavné květy jsou v rozlišených květenstvích. Používá se převážně jako krmivo. Neobsahuje lepek! Pochází ze Střední Ameriky. kukuřičná siláž

25 samčí květenstvísamičí květenství

26

27 Rozmanitost polních ekosystém ů Hospodářské plodiny na polích jsou zdrojem potravy a surovin. Obilniny - využití: obilky, stonky = sláma PŠENICE OBECNÁ – mouka (světlá) JEČMEN DVOUŘADÝ – pivní slad, náhražka kávy, krmivo ŽITO SETÉ –mouka (tmavá-chlebová), náhražka kávy OVES SETÝ – krmivo, ovesné vločky KUKUŘICE SETÁ – při bezlepkové dietě (kukuřičná mouka), krmivo (z Ameriky)

28


Stáhnout ppt "EKOSYSTÉMY UMĚLÉ PŘIROZENÉ 1. Ekosystémy p ř irozené a um ě lé Ekosystém přirozený  bez větších zásahů člověka  jsou tu přírodní podmínky a přirozené."

Podobné prezentace


Reklamy Google