Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

O B I L N I N Y (POLNÍ PLODINY) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Fišerová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "O B I L N I N Y (POLNÍ PLODINY) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Fišerová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz,"— Transkript prezentace:

1 O B I L N I N Y (POLNÍ PLODINY) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Fišerová. Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. PODPORA PRO VÝUKU

2 HERBÁŘ PŠENICEJEČMENŽITO OVESKUKUŘICE ZÁSTUPCI OBILNIN Obilniny (nebo též obiloviny) jsou polní hospodářské rostliny využívané a pěstované pro svá semena (zrna, zvaná též obilky nebo cereálie). Obilniny jsou rostliny poměrně nenáročné a rostou v různých podmínkách. Obiloviny lze dlouho skladovat a vytvářet zásoby.

3 PŠENICE BÁBOVKA se dělá z pšenice.

4 JEČMEN K výrobě PIVA je třeba ječmen.

5 Ž I T O Černý žitný chléb

6 O V E S Ovesná kaše

7 KUKUŘICE Popcorn

8 OBRÁZKY Z HERBÁŘE

9

10

11

12

13

14 Zdroje obrázků 1.ANDREAS TREPTE. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: 2.H. ZELL. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: 3.ADRIAN BENKO. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: 4.BENE 16. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: jpg 5.DONTWORRY. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: 011.jpg 6.BENE 16. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: 7.SIGVE. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: 8.BENE 16. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: 9.LOTUS HEAD. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: 10.H. ZELL. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: 11.RASBAK. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: 12.CYCLONEBILL. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: _Popcorn_%281%29.jpg 13.POLITIKANER. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: 14.ZIRLAND. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: 15.CRYPRODERK. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: 16.FRITZS. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: 17.[cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: 18.[cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: 19.[cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: 20.[cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: 21.[cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: 22.[cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW:


Stáhnout ppt "O B I L N I N Y (POLNÍ PLODINY) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Fišerová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz,"

Podobné prezentace


Reklamy Google