Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

MÁ VLAST Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Fišerová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "MÁ VLAST Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Fišerová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného."— Transkript prezentace:

1 MÁ VLAST Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Fišerová. Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. PODPORA PRO VÝUKU

2 Stát, ve kterém žijeme, se nazývá Česká republika. Nachází se ve středu Evropy.

3 Najdeš místo, kde žiješ?

4 Nejvyšší hora v České republice se jmenuje SNĚŽKA.

5 Českou republikou protékají tři významné řeky: LABEVLTAVAMORAVA

6 Hlavním městem České republiky je PRAHA. Je to největší a zároveň nejlidnatější město u nás. Žije v něm přes 1 milion obyvatel. V Praze sídlí vláda celé České republiky. Prahou protéká řeka Vltava a nad ní se tyčí sídlo prezidenta republiky PRAŽSKÝ HRAD.

7 MORAVSKOSLEZKÝ VYSOČINA KRÁLOVÉHRADECKÝ PARDUBICKÝ PLZEŇSKÝ JIHOČESKÝ STŘEDOČESKÝ KARLOVARSKÝ ÚSTECKÝ LIBERECKÝ JIHOMORAVSKÝ ZLÍNSKÝ OLOMOUCKÝ PRAHA Naše země se dělí na 14 územních celků – krajů.

8 Stejně jako ostatní státy má i Česká republika své symboly: STÁTNÍ VLAJKU:

9 STÁTNÍ ZNAK:

10 MALÝ STÁTNÍ ZNAK:

11 STÁTNÍ BARVY – TRIKOLORA:

12 STÁTNÍ PEČEŤ:

13 VLAJKA PREZIDENTA ČESKÉ REPUBLIKY:

14 STÁTNÍ HYMNA: Slova:Josef Kajetán Tyl Hudba:František Škroup

15 OSTATNÍ SYMBOLY ČESKÉ REPUBLIKY: Lípa malolistá (srdčitá) – NÁRODNÍ STROM

16 KORUNOVAČNÍ KLENOTY:

17 Použité zdroje: Všechny použité odkazy: CAROIG. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: NUCLEARVACUUM. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Czechia.svg ВИКТОР_В. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: RICARDO LIBERATO. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: LUKÁŠ HRON. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: DAVID PALOCH. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: WAUGSBERG. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: CAROIG. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: _location_and_watershed.svg [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW: [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW:


Stáhnout ppt "MÁ VLAST Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Fišerová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného."

Podobné prezentace


Reklamy Google