Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Středočeský kraj = poznávací soutěž = Pravidla soutěže Pravidla soutěže START! Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Středočeský kraj = poznávací soutěž = Pravidla soutěže Pravidla soutěže START! Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného."— Transkript prezentace:

1

2 Středočeský kraj = poznávací soutěž = Pravidla soutěže Pravidla soutěže START! Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

3  - doplňte názvy sousedních krajů a) b) c) d) e) f) g) h) Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

4  a) b) c) d) Labe Vltava - přehrady na Vltavě, které se nacházejí ve Středočeském kraji Praha Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

5  Labe Vltava Praha - přítoky Vltavy a) b) Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

6  - pohoří v jihozápadní části středních Čech ? Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

7  … nížina, v níž leží tato hora Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

8  - město známé výrobou těchto automobilů Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

9  - město zapsané od roku 1995 na Seznamu světového dědictví UNESCO Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

10  - hrad zbudovaný jako místo pro uložení a ochranu českých korunovačních klenotů Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

11  - město ležící na soutoku řek … VltavaLabe Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

12 Mělník Benešov Beroun Kolín Kladno Kutná Hora Mladá Boleslav Nymburk Příbram Rakovník Praha-východ Praha-západ  Středočeský kraj se dělí na 12 okresů. Ve kterém městě má svůj krajský úřad? Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

13 Konec prezentace Zpět na úvodní stranu Na stránku „správná řešení“ (jen pro učitele) The END Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

14 Pracovní list 1 a) 3 b) c)4 d)5 e)6 f)7 g)8 h)9 2 a)10 b) c) d)

15 Zpět na úvodní stranu Pouze pro učitele!!! Pracovní list – správné řešení 1 a) Praha 3 a) Berounka b) Jihočeský b) Sázava c) Plzeňský 4 Brdy d) Ústecký 5 Polabská nížina e) Liberecký 6 Mladá Boleslav f) Královéhradecký 7 Kutná Hora g) Pardubický 8 Karlštejn h) Vysočina 9 Mělník 2 a) Orlík 10 Praha b) Slapy c) Štěchovická d) Vranská

16 Použité zdroje: Číslo snímku, zdroj: (1) Znak kraje: obrázek dostupný pod licencí public domain na www: (2) Mapa: obrázek dostupný pod licencí public domain na www: (3) Obrázky dostupné pod licencí public domain na www: a náčrtek - autor (4) Obrázky dostupné pod licencí public domain na www: a a náčrtek - autor (5) Obrázky dostupné pod licencí public domain na www:,, foto radaru poskytnuto s laskavým souhlasem Tiskové a informační služby Ministerstva obrany ČR, foto oříznuto a projasněno programem Zoner Foto Studio 11, zdroj www.army.cz (6) Obrázky dostupné pod licencí public domain na www:, (7) Obrázky dostupné pod licencí public domain na www:, (8) Mapa a ostatní obrázky dostupné pod licencí public domain na www:,, (9) Obrázky dostupné pod licencí public domain na www:,, (10) Obrázky dostupné pod licencí public domain na www: a, (11) Obrázek dostupný pod licencí public domain na www:, obrázek doplněný texty a barevnými plochami v programu Zoner Foto Studio 11 Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

17 Pravidla soutěže Formou soutěže se opakuje téma: Středočeský kraj. Soutěž se skládá z 10 snímků. Časování … automaticky po 20 – 45 vteřinách (podle náročnosti zápisu). Žáci zapisují výsledky do pracovního listu.pracovního listu Doporučené hodnocení: 8 a více správně …1 (motivační hodnocení) Řešení – po ukončení prezentace pustí učitel prezentaci znovu a seznámí u každého snímku žáky se správným řešením.správným řešením Zpět na úvodní stranu Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.


Stáhnout ppt "Středočeský kraj = poznávací soutěž = Pravidla soutěže Pravidla soutěže START! Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného."

Podobné prezentace


Reklamy Google