Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Šablona: V/II DUM 59 Období: březen 2012 Předmět: Prvouka Ročník: 3 Autor: Mgr. Adriana Benšová Metodický list/Anotace Žáci si procvičí a upevní učivo.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Šablona: V/II DUM 59 Období: březen 2012 Předmět: Prvouka Ročník: 3 Autor: Mgr. Adriana Benšová Metodický list/Anotace Žáci si procvičí a upevní učivo."— Transkript prezentace:

1

2 Šablona: V/II DUM 59 Období: březen 2012 Předmět: Prvouka Ročník: 3 Autor: Mgr. Adriana Benšová Metodický list/Anotace Žáci si procvičí a upevní učivo z 2. ročníku - užitkové rostliny. Ovoce - malvice, peckovice, bobule a zeleninu a její druhy.

3 Kvetoucí rostliny - užitkové rostliny ovocezelenina Ovoce - roste a dozrává na ovocných stromech a keřích - můžeme sbírat v ovocných sudech nebo vinicích Ovocný sad Vinice

4 Ovoce - malvice - peckovice - bobule Plody dužnaté - jádra nebo pecky jsou obaleny dužinou rybíz hruška angrešt jablko třešně broskev švestka meruňka

5 Jablko jádřinec Třešně pecka Víno bobule

6 Zelenina - pěstujeme v zahradě, ve skleníku, na poli Druhy zeleniny listová plodová košťálová cibulová kořenová Ovoce a zelenina jsou zdravé, obsahují mnoho vitamínů a minerálních látek. Nejzdravější jsou v syrovém stavu, upravují se i tepelně (např. dušení, vaření).

7 Křížovka P _ C _ _ V _ _ E M _ L _ _ C _ B _ B _ _ E P _ _ _ A J _ D _ _ N _ C V _ T _ _ Í _ Y _ E _ Í K _ Ř _ N P _ _ _ Y M _ K _ V Š _ E _ _ T C _ B _ _ E Č _ S _ _ K R _ J _ E 1. Meruňka, broskev jsou … 2. Ovoce, které má jádřinec jsou … 3. Angrešt, víno jsou … 4. Semeno broskve je … 5. Jablka a hrušky mají … 6. Ovoce obsahuje důležité … 7. Ke košťálové zelenině řadíme i … 8. Z kořenové zeleniny využíváme … 9. Rajče, paprika jsou … 10. Ke kořenové zelenině patří … 11. K listové zelenině patří … 12. a 13. K cibulové zelenině patří … 14. Plodová zelenina … Tajenka: _ _ _ _ _ _ _

8 Zdroje - obrázky www.google.cz


Stáhnout ppt "Šablona: V/II DUM 59 Období: březen 2012 Předmět: Prvouka Ročník: 3 Autor: Mgr. Adriana Benšová Metodický list/Anotace Žáci si procvičí a upevní učivo."

Podobné prezentace


Reklamy Google