Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jsem občanem státu Petr Machala. Státní občanství: právní vztah občana k danému státu plynou z toho práva a povinnosti Jsem občanem státu. Jaké výhody.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jsem občanem státu Petr Machala. Státní občanství: právní vztah občana k danému státu plynou z toho práva a povinnosti Jsem občanem státu. Jaké výhody."— Transkript prezentace:

1 Jsem občanem státu Petr Machala

2 Státní občanství: právní vztah občana k danému státu plynou z toho práva a povinnosti Jsem občanem státu. Jaké výhody nám to přináší? Co je to státní občanství?

3 Najdete správnou dvojici? MigracePřistěhovalectví EmigracePřemisťování, stěhování, změna pobytu ImigraceOpuštění země původu a přestěhování do jiné země

4 nedostatek příležitostí k obživě ozbrojené konflikty válka přírodní katastrofy politické důvody… Jaké důvody mají lidé k emigraci?

5 Víte, jak se staneme občanem státu? nutnébezvýznamnévýhodné Narodit se v ČR Mít český původ Být zdravý Mít v ČR práci Znát českou ústavu Mluvit a psát česky Být katolíkem Mít v ČR trvalý pobyt 5 let Znát české dějiny

6 Občanství ČR získáme: narozením (aspoň 1 rodič občan ČR) narozením (1 rodič má v ČR trvalý pobyt) na základě žádosti (aspoň 5 let pobytu) Víte co je to dvojí občanství?

7 občanský průkaz nebo cestovní pas OP - základní identifikační dokument naší povinností je chránit ho před poškozením, ztrátou, zničením, odcizením, zneužitím Víte jakým dokladem prokážeme občanství?

8 konec platnosti, ztráta, poškození… při změně rodinného stavu (oddací list) změna jména změna bydliště Víte, kdy musíte mít nový občanský průkaz?

9 odevzdat na obecním úřadu, matrice, policii pokud jsme ztratili a opět našli – povinnost nahlásit odevzdat po zemřelém pokuta zadržení až na 24 hod Víte jak postupovat při nalezení OP? Nemůžu prokázat svou totožnost. Co mě hrozí?

10 prostředí, které nabízí svobodnou aktivitu člověka občanská sdružení, iniciativy, skupiny… lidé můžou sepisovat petice, organizovat demonstrace… Už jste někdy slyšeli o pojmu občanská společnost?

11 1.Protesty v sedě 2.Dopisy 3.Senzace 4.Hesla 5.Demonstrativní pochod 6.Hlídkování před obchodem 7.Lobování 8.Hladovka 9.Podpisová akce 10.Hrozba bombovým útokem 11.Demonstrace Které způsoby protestu byste zvolili a proč?

12 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Jsem občanem státu Petr Machala. Státní občanství: právní vztah občana k danému státu plynou z toho práva a povinnosti Jsem občanem státu. Jaké výhody."

Podobné prezentace


Reklamy Google