Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

DDŠ, ZŠ a ŠJ Měcholupy 2 Cíle působení Hlavním cílem působení na děti v DDŠ je resocializační a reedukační činnost za předpokladu maximální eliminace celkové.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "DDŠ, ZŠ a ŠJ Měcholupy 2 Cíle působení Hlavním cílem působení na děti v DDŠ je resocializační a reedukační činnost za předpokladu maximální eliminace celkové."— Transkript prezentace:

1 DDŠ, ZŠ a ŠJ Měcholupy 2 Cíle působení Hlavním cílem působení na děti v DDŠ je resocializační a reedukační činnost za předpokladu maximální eliminace celkové odtrženosti ústavního prostředí od civilního neústavního světa. Celoročně jsou pořádány kulturně-vzdělávací, ozdravné i sportovně zaměřené akce a pobyty pro děti. Z mimoškolní činnosti jsou velmi oblíbené také tzv. blokové dny.

2 Základní škola při DDŠ Měcholupy 2 Výuka probíhá nejčastěji v 5. až 9. ročníku podle RVP ZV i RVP ZV s přílohou upravující vzdělávání žáků s LMP. Škola je malotřídního typu, v jedné třídě jsou vyučovány 1, 2, někdy 3, výjimečně i 4 ročníky najednou, max. však 12 žáků. Rozložení tříd se každoročně mění dle aktuálního složení dětí. Mottem ŠVP Základní školy Měcholupy 2 je výrok Alberta Einsteina: „Není hanbou nevědět, hanbou je nechtít se nic naučit.“

3 Areál DDŠ Měcholupy 2

4 Internát DDŠ Měcholupy 2

5 Dětský domov se školou Měcholupy 2  Hřiště na míčové hry. Fotbalové hřiště .

6 Základní škola při DDŠ Měcholupy Třídy jsou vybavené jako učebny hudební výchovy, zeměpisu, přírodopisu a rodinné výchovy.

7 Základní škola při DDŠ Měcholupy K výuce se dále využívá: počítačová učebna s 9 počítači, tělocvična, posilovna, cvičná kuchyňka, výtvarný ateliér, školní dílna, venkovní bazén…

8 Základní škola při DDŠ Měcholupy Specifikem školy je terapeutický koutek, který slouží jako: -neutrální území pro řešení konfliktních či problémových situací (oblíbené jsou besedy u kulatého stolu). -sklad výtvarných potřeb, -prostor pro uklidnění, -místo pro odpočinek či četbu, -příruční knihovna, apod.

9 Prioritní cíle ZŠ při DDŠ Měcholupy Obnovení důvěry v učitele, náprava vztahu ke škole a ke vzdělávání. Formování osobnosti žáka (charakter je důležitější než znalosti). Individuální přístup (navázání na aktuální znalosti). Vytvoření návyku, že docházka do školy je samozřejmostí a nutností.

10 Inovativní přístupy na ZŠ Měcholupy Edukační hra „STOPOVANÁ“ „Místo, kde žijeme.“ 3. Pomník T. G. M. 4. Zastávka ČSAD 6. Fotbalové hřiště

11 Inovativní přístupy na ZŠ Měcholupy Exkurze a návštěvy památek, kin, divadel, výstav, muzeí, kulturních i sportovních akcí.

12 Možnosti inovativních přístupů ve výuce žáků v DDŠ Závěr Po příchodu do DDŠ většinou děti dosahují horších výsledků než jsou jejich faktické možnosti, mají často negativní vztah ke škole, k pedagogům i k učení. Při vhodném vedení výuky a s pomocí zaváděných inovativních prvků ve vyučování je možné žáky pro vzdělání opět získat.


Stáhnout ppt "DDŠ, ZŠ a ŠJ Měcholupy 2 Cíle působení Hlavním cílem působení na děti v DDŠ je resocializační a reedukační činnost za předpokladu maximální eliminace celkové."

Podobné prezentace


Reklamy Google