Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

S DRUŽENÁ / KOMUNITNÍ ŠKOLA BRNO Projekt zahájení provozu sdružené / komunitní školy v Brně, pro děti v režimu „domácí vzdělávání“.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "S DRUŽENÁ / KOMUNITNÍ ŠKOLA BRNO Projekt zahájení provozu sdružené / komunitní školy v Brně, pro děti v režimu „domácí vzdělávání“."— Transkript prezentace:

1 S DRUŽENÁ / KOMUNITNÍ ŠKOLA BRNO Projekt zahájení provozu sdružené / komunitní školy v Brně, pro děti v režimu „domácí vzdělávání“.

2 N E - VÝUKA : O ) Vzdělávání probíhající projektovým způsobem, tedy v blocích, vzbuzující zájem dítěte a probouzející jeho vnitřní motivaci Bez časového ohraničení, bez známkování, bez stresu, se slovním ohodnocením a důrazem na sebereflexi Začlenění AJ do tvořivé práce (výtvarná, hudební výchova) Program v „terénu“ v maximální možné míře (příroda, exkurze, muzea, výstavy)

3 J AK CHCEME PŘEDÁVAT ? Vycházíme z principů metodiky „Respektovat a být respektován“ Klademe důraz na kooperativní výuku a práci s komunitním kruhem Využíváme prvky Montessori metodiky s heslem: „pomoz mi, abych to dokázal sám“.

4 K OLEKTIV A KOMUNITA Malé smíšené skupinky dětí, max. 12 - v počátku 1.+ 2. třída, postupně 3. – 5. třída Vzájemná pomoc dětí, učení se od sebe navzájem, spolupráce, kompetence, respekt Zapojení rodičů do vzdělávacího programu i do procesu učení

5 N AŠE PŘÁNÍ A CÍLE Získání znalostí a vědomostí dítěte v souladu s potřebami pro vstup do vyššího stupně školství Klidné a podnětné prostředí pro rozvoj osobností dětí, s plným respektem k jejich tempu, zájmům a vnitřní motivaci Rozvoj vlastní sebeúcty, morálních hodnot a lásky k přírodě Vytvoření rodinného prostředí, ve kterém se děti budou „učit“ s radostí, nadšením a vzájemnou úctou

6 P ŘEDPOKLÁDANÉ PODMÍNKY Provoz na základě Živnostenského, nikoli Školského, zákona Školné v rozmezí 3.000,- až 4.000,- Kč měsíčně Stravování formou dovozu z bio-restaurace Spolupráce s volnočasovými institucemi / družina Provoz výuky od 8:30 (9:00)

7 K ONTAKTY Eliška Pavelková mail: eliska@kaderavek.czeliska@kaderavek.cz telefon: 777 868 202 Vlasta Sládečková mail: vlasta.sladeckova@seznam.czvlasta.sladeckova@seznam.cz telefon: 777 629 920


Stáhnout ppt "S DRUŽENÁ / KOMUNITNÍ ŠKOLA BRNO Projekt zahájení provozu sdružené / komunitní školy v Brně, pro děti v režimu „domácí vzdělávání“."

Podobné prezentace


Reklamy Google