Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZEMĚ VE VESMÍRU 2 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Křivánková. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZEMĚ VE VESMÍRU 2 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Křivánková. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT."— Transkript prezentace:

1 ZEMĚ VE VESMÍRU 2 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Křivánková. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky do výuky dle ŠVP na ZŠ Slavkov u Brna, Tyršova 977.

2 a) UV záření  krátké vlnové délky  velká část pohlcena v atmosféře O 3  ničí některé organismy  ohrožuje člověka (rakovina kůže) Obrázek 1 Obrázek 2

3 b) Světlo  viditelná část slunečního záření  fotosyntéza  biorytmy  barevné vidění - barevné spektrum Obrázek 3

4 c) Infračervené záření  ohřívá ovzduší a povrch Země  od předmětů zpět vyzařováno do atmosféry - SKLENÍKOVÝ EFEKT Obrázek 4

5 Zdroje :  Obrázek 1 [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  Obrázek 2 [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  Obrázek 3 [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  Obrázek 4 [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:


Stáhnout ppt "ZEMĚ VE VESMÍRU 2 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Křivánková. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT."

Podobné prezentace


Reklamy Google