Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Lawrence Joseph "Larry" Ellison

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Lawrence Joseph "Larry" Ellison"— Transkript prezentace:

1 Lawrence Joseph "Larry" Ellison
narozen v 17. srpna 1944 v New Yorku

2 Narozen 17. srpna 1944 v New Yorku
svobodná matka Florence Spellmanové-ta však dala dítě na vychování svým příbuzným, Louisovi a Lillian Ellisonovým. Ti se stali adoptivními rodiči malého Larryho, o čemž se dozvěděl až ve svých dvanácti letech. na střední škole nepatřil Larry k nijak vynikajícím studentům. Na vysoké škole toho pak mnoho neodstudoval. Poprvé skončil po druhém roce po smrti tety Lillian, podruhé nevydržel ani semestr. poté odjíždí do Kalifornie, aby začal pracovat jako programátor pro tamní softwarové společnosti. Mimo jinými pracoval i na databázi CIA, která měla jméno „Oracle“.

3 po šesti letech strávených programováním se osamostatňuje a v roce 1977 zakládá vlastní firmu Software Development Laboratories firma se zabývala vytvářením elektronických databází v roce 1979 ji přejmenoval na Relational Software Inc. o pár let později ji pak přejmenoval na Oracle poté se doslechl o systému IBM Systém R databázi a chtěl, aby s ní ORACLE byl kompatibilní, což ale IBM znemožnilo tajením zdrojových kódů jako odpověď na to pak uvedl ORACLE 2 Oracle prošel rychlým rozvojem a již v roce 1990 zaměstnával čtyři tisíce lidí a vybudoval výstavní sídlo v Silicon Valley firma vyráběla obrovské množství softwaru, se kterým se lidé mohli setkat i v dennodenním životě – například software pro kreditní karty či na bookování hotelů

4 ten stejný rok však také nebyla daleko od bankrotu, když si ukrojila příliš velký krajíc při přijímání zakázek. Oracle se poprvé za svou existenci dostal do červených čísel a hodnota firmy na burze prudce poklesla. bylo však ukázkou Larryho manažerského umění, že již rok poté byl Oracle opět v plusu a zisky začaly narůstat. Na počátku devadesátých let bojovala společnost o své místo na slunci se Sybase, která byla technologicky před Oraclem, ale naštěstí pro něj příliš rychle expandovala a tento rozmach nezvládla. Pak následoval Infomix Software. Válka mezi Larrym a šéfem Infomixu Philem Whitem trvala tři roky, Oracle ale opět zvítězil. V současnosti jsou hlavními soupeři firmy Microsoft se svým SQL Serverem a IBM s DB2. Právě IBM má při tom nejlepší pozici na trhu. Ke splnění Larryho citátu „IBM je minulost, Microsoft současnost a Oracle budoucnost“ tak stále schází poměrně hodně. Oracle ale v posledních několika letech významně expanduje, jen za tři poslední akvizice utratil 19 miliard dolarů, z toho za PeopleSoft 11 milard. Oracle v současnosti zaměstnává 18 tisíc lidí a kombinací svých aktivit pokrývá kromě databází například i účetnictví.

5 Oracle prošel rychlým rozvojem a již v roce 1990 zaměstnával čtyři tisíce lidí a vybudoval výstavní sídlo v Silicon Valley. Firma vyráběla obrovské množství softwaru, se kterým se lidé mohli setkat i v dennodenním životě – například software pro kreditní karty či na bookování hotelů. Ten stejný rok však také nebyla daleko od bankrotu, když si ukrojila příliš velký krajíc při přijímání zakázek. Oracle se poprvé za svou existenci dostal do červených čísel a hodnota firmy na burze prudce poklesla. bylo však ukázkou Larryho manažerského umění, že již rok poté byl Oracle opět v plusu a zisky začaly narůstat. Na počátku devadesátých let bojovala společnost o své místo na slunci se Sybase, která byla technologicky před Oraclem, ale naštěstí pro něj příliš rychle expandovala a tento rozmach nezvládla. pak následoval Infomix Software. Válka mezi Larrym a šéfem Infomixu Philem Whitem trvala tři roky, Oracle ale opět zvítězil. V současnosti jsou hlavními soupeři firmy Microsoft se svým SQL Serverem a IBM s DB2. Právě IBM má při tom nejlepší pozici na trhu. Ke splnění Larryho citátu „IBM je minulost, Microsoft současnost a Oracle budoucnost“ tak stále schází poměrně hodně. Oracle ale v posledních několika letech významně expanduje, jen za tři poslední akvizice utratil 19 miliard dolarů, z toho za PeopleSoft 11 milard. Oracle v současnosti zaměstnává 18 tisíc lidí a kombinací svých aktivit pokrývá kromě databází například i účetnictví.

6 roce 2001 se zachoval jako vlastenec
roce 2001 se zachoval jako vlastenec. Poté, co došlo k teroristickým útokům na New York a Washington, nabídl úřadům Spojených států, že jim zdarma vytvoří databázi pro účely vnitřní bezpečnosti. charita je Larryho silnou stránkou, založil například Ellison Medical Foundation, kterou štědře dotuje. Ellison je nadšeným jachtařem, vlastní třetí největší jachtu na světě, která se jmenuje „Rising Sun“ (Stoupající slunce). Její délka je 138 metrů a údajně stála 200 milionů dolarů vlastní též slušnou sbírku závodních automobilů, několik letadel- chtěl si z Ruska přivézt Mig-29, to mu však úřady zakázaly. Pořídil si tak alespoň italskou stíhačku Marchetti. A vlastní i proudový letoun Gulfstream a dvoumotorovou Cessnu. Rád je sám pilotuje Svůj divoký přístup k životu sám komentuje: „Život je příliš krátký. Nehodlám strávit každou minutu z něj v Oraclu“.

7 FORBES 03/2010

8 „Peníze jsou teď už jen metoda, jak si udržovat skóre
„Peníze jsou teď už jen metoda, jak si udržovat skóre. Rozhodně nepotřebuji víc peněz. Nikdo nepotřebuje tolik peněz.“


Stáhnout ppt "Lawrence Joseph "Larry" Ellison"

Podobné prezentace


Reklamy Google