Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČR Ing. Rostislav Hošek, odbor cestovního ruchu 8. října 2013 - MHMP Podpora nevládních a neziskových organizací v oblasti.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČR Ing. Rostislav Hošek, odbor cestovního ruchu 8. října 2013 - MHMP Podpora nevládních a neziskových organizací v oblasti."— Transkript prezentace:

1 MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČR Ing. Rostislav Hošek, odbor cestovního ruchu 8. října 2013 - MHMP Podpora nevládních a neziskových organizací v oblasti cestovního ruchu

2 Aktivity NNO jsou i v oblasti CR plně opodstatněné Současné aktivity v oblasti cestovního ruchu :  Koncepce státní politiky cestovního ruchu na období 2014 – 2020  Národní strategie rozvoje cyklistické dopravy  Spolupráce se zainteresovanými NNO v oblasti udržitelného rozvoje cestovního ruchu Zásady vlády ČR pro poskytování dotací ze Státního rozpočtu ČR – právní norma pro ústřední orgány státní správy

3 NNO – poskytování neinvestičních dotací v podmínkách MMR na podporu udržitelného rozvoje cestovního ruchu (např.: garance značení v gesci Klubu českých turistů, monitoring návštěvnosti v gesci Nadace Partnerství, vytváření stezek dědictví – GREENWAYS) - 70 % území ČR je venkovský prostor, kde má cestovní ruch hustou síť značených cyklotras ( 33 900 km) jezdeckých stezek ( 2 500 km) pěších tras ( 41 100 km) stezek pro vozíčkáře ( 80 km) NNO – poskytování neinvestičních dotací v podmínkách MMR na podporu udržitelného rozvoje cestovního ruchu (např.: garance značení v gesci Klubu českých turistů, monitoring návštěvnosti v gesci Nadace Partnerství, vytváření stezek dědictví – GREENWAYS) - 70 % území ČR je venkovský prostor, kde má cestovní ruch hustou síť značených cyklotras ( 33 900 km) jezdeckých stezek ( 2 500 km) pěších tras ( 41 100 km) stezek pro vozíčkáře ( 80 km)

4  KČT, o.s. – údržba a značení pěších tras, cyklotras, jezdeckých stezek a tras pro vozíčkáře 7.6 mil.Kč  Labská stezka, o.s. – projekt „Od pramene k moři, napříč Evropou bez bariér“, zlepšení služeb pro občany s handicapem 1.0 mil. Kč  Hájenka, o.s. – zlepšení informačních služeb v rámci přípravy nového Národního Geoparku Podbeskydí 0.3 mil. Kč  České Švýcarsko, o.p.s. – projekt na podporu 8 nových aktivit v rámci sociální turistiky noční krajinou Českého Švýcarska 0.2 mil. Kč Další aktivity Nadace Partnerství (zlepšení služeb podél evropských dálkových tras Euro-Velo), Sdružení pro Vltavu, o.s. - podpora bezpečnosti na Vltavě pro vodáky a návštěvníky. atd. Příklady dobré praxe s finanční podporou NNO v ČR:

5  NNO - připravit zásobník vhodných možností a projektů pro udržitelný rozvoj cestovního ruchu s cílem přispět ke zvýšení úrovně a kvality služeb a konkurenceschopnosti v nabídce regionálních turistických produktů.  Zapojit se do aktivit ke hledání možností vhodného ekonomického a udržitelného využití vybraných objektů pro účely rozvoje cestovního ruchu v turistických destinacích spojených s aktivitami NNO.  Zvýšit cílený marketing a prezentaci na trhu cestovního ruchu k obnově industriálního a kulturního dědictví v rámci regionů a turistických destinací.  Kvalitním posunem v nabídce služeb přispět k tvorbě nových turistických balíčků pro cílové skupiny – děti, mládež, rodiny s dětmi, senioři, občané s handicapem. atd.  zkvalitnit dostatečné nastavení udržitelnosti projektů NNO v oblasti cestovního ruchu Praktické rady:

6  Pozornost zaměřit na přístupný cestovní ruch pro zlepšení úrovně a kvality služeb v oblasti sociální turistiky (děti, rodiny s dětmi, senioři, občané se zdravotním handicapem).  Aktivity NNO rozvíjet zejména v turistických destinacích doposud málo exponovaných s přírodních a kulturním potenciálem pro širokou návštěvnickou veřejnost.  Upozornit na jedinečné, originální prvky a cíle v destinacích pro výchovu a poznávání nových informací zejména pro mládež a potenciální turisty a návštěvníky z tuzemska i ze zahraničí.  Využívat portál i prostřednictvím agentury CzechTourism  www.kudyznudy.cz, který ročně navštíví téměř 5 milionů zájemců v rámci ČR. www.kudyznudy.cz

7 http://www.mmr.cz/Cestovni-ruch/Programy-Dotacehttp://www.mmr.cz/Cestovni-ruch/Programy-Dotace NNO kontaktním místem je odbor cestovního ruchu pracoviště Na Příkopě 3, Praha 1 kontaktní osoba: Ing. Rostislav Hošek, odbor cestovního ruchu MMR ČR e-mail: rostislav.hosek@mmr.czrostislav.hosek@mmr.cz mobil:739 002 874 Informace:


Stáhnout ppt "MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČR Ing. Rostislav Hošek, odbor cestovního ruchu 8. října 2013 - MHMP Podpora nevládních a neziskových organizací v oblasti."

Podobné prezentace


Reklamy Google